זהב לבן

סוגים שונים של זהב.

סוגים שונים של זהב משמשים ליצירת תכשיטים, שרשרת זהב אחת לא דומה לשרשראות זהב אחרות, השוני מושפע מכמה וכמה גורמים.

 

זהב שונה ממתכות אחרות בגלל כמה מאפיינים ייחודיים שיש לו, בשונה מרב המתכות צבעו זהוב ולא כסף – אפרפר כמו כל השאר, נוסף על המראה הייחודי, הזהב לא משנה את המראה או האיכות שלו בעקבות מגע עם חומרים שונים ולא מתיישן עם הזמן, בגלל השוני שלו ממתכות אחרות הפך הזהב לחומר גלם עיקרי לייצור תכשיטים, הוא חזק אך מצד שני קל לעיבוד ועיצוב, יקר ונוצץ ולמרות זאת עדין, קיימים סוגים רבים, צבעים שונים ותערובות שונות של זהב.

הזהב הוא מתכת שניתנת לאיחוד עם מתכות אחרות, מה שמשנה את המראה והמחיר שלו.

צמידים לגבר – בגלל שהזהב הוא מתכת רכה מדי גם בשביל ייצור תכשיטים, בדרך כלל מערבים אותו במתכת נוספת, ככל שהזהב מהווה חלק גדול יותר בתערובת, הוא טהור יותר, זהב נמדד בקראט, ככל שהמספר שמצוין בחותמת התכשיט ליד סימן הקראט גבוה יותר הזהב נקי וטהור יותר וממילא המחיר גבוה יותר.

לזהב יש צבעים שונים, הצבע הטבעי שחושבים עליו בהקשר לזהב הוא הצבע הצהוב הטבעי שלו, אולם קיימים צבעים נוספים ורבים, כמו זהב לבן, אדום, ורוד ואפילו ירוק ושחור, הצבעים של הזהב מושפעים מהמתכות שמערבים בו, כדי להגיע לזהב לבן מערבים סיגים של ניקל ומצפים את הזהב בכסף, זהב כזה משלב את היוקרה של הזהב עם האצילות של הכסף.

זהב אדום נוצר מתערובת של נחושת שמשולבת עם הזהב, הגוון שנוצר הוא אדום ועוצמתי, רבים מעדיפים את התכשיטים שלהם בזהב אדום, תכשיטים כאלה הם בולטים ועוצמתיים יותר, מלאי נוכחות, שרשרת זהב כזו היא בלתי נשכחת.

הזהב הצהוב למרות שהוא בצבעו הטבעי, אינו מורכב אך ורק מזהב, גם הזהב הצהוב מעורב בסיגים של כסף ונחושת אך במראה חלק כדי לשמור על המראה הטבעי שלו.

זהב הוא המתכת האצילית ביותר, שרשראות זהב הן השרשראות היקרות ביותר, גם לזהב יש סוגים וזנים שונים, המחיר והאצילות שלו מושפעים בהתאם.

דילוג לתוכן