איך הממשלה יכולה להפוך את נתב"ג להצלחה? בעזרת שיתוף פעולה עם הציבור!

נמל התעופה בן גוריון התגלה במהלך שנת 2020 בתור תרצה קשה מאוד בכל מה שקשור לנגיף הקורונה. מצד אחד, סגירה מוחלטת של השמיים היא פשוט לא אפשרות ריאלית, במיוחד לא לאורך זמן ובמיוחד כאשר החיים מתחילים לחזור לשגרה. ומן הצד השני, חוסר שליטה מוחלט באולם קבלת הנוסעים יכול להיות מקור משמעותי להכנסתם של וריאנטים חדשים אל תוך מדינת ישראל וליצירה של גלים נוספים של קורונה אשר יפגעו בכלכלה. ולכן, הממשלה צריכה לקחת אחריות ולנהל את תנועת הנכנסים והיוצאים מנמל התעופה המרכזי של המדינה, על הצד הטוב ביותר ובצורה האחראית ביותר. והדרך הכי טובה לעשות את זה היא בעיקר לשתף פעולה עם הציבור.

שיתוף הציבור בקבלת ההחלטות – לא משהו שהתרגלנו אליו

לאורך כל תקופת הקורונה הציבור בישראל נותר באפלה בכל מה שקשור לתהליכי קבלת ההחלטות. עם פרוטוקולים חסויים ועם העברת מסרים לא מסודרת, היה מאוד קשה לציבור להבין מדוע התקבלו החלטות באופן שבו הם התקבלו. וכך, נוצר מצב שבו הציבור פשוט לא מאמין למקבלי ההחלטות וראינו בשטח את התוצאות של חוסר האמון הזה. כדי שהממשלה החדשה תוכל לקחת החלטות קשות ומורכבות כמו הגבלות על נמל התעופה, הממשלה חייבת לשנות כיוון ולהסתכל על הציבור כאל שותף מלא. הסברים ברורים, שפה אחידה והיגיון בקבלת ההחלטות, הם מנוע ליצירת שיתוף הפעולה עם הציבור, גם בנושאים קשים במיוחד גם הגבלת התנועה של מטוסים אל וממדינת ישראל.

לוקחים החלטות ומגיבים במהירות

אלמנט נוסף להצלחת התהליך לשליטה לנתבג הוא האלמנט של זמן התגובה. במקום לקחת החלטות קבועות וחד משמעיות לטווח הארוך ת, המדינה חייבת לפעול בקצב גבוה הרבה יותר ועל פי הנתונים בכל רגע נתון. אם אנחנו נמצאים בשיאו של גל נוסף של תחלואה, כמובן שצריך לבצע הגבלות. אבל ברגע שבו ניתן לאפשר לאזרחי המדינה לממש את זכותם לעלות על מטוס, המדינה חייבת לתת את התנאים הטובים והבטוחים ביותר, כדי לעשות זאת אבל גם להסביר את הסכנות הטמונות בטיסה במהלך מגיפה, כך שההחלטה תהיה בידי האזרחים והשליטה בידי המדינה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מרכז ספא עם מבחר טיפולי גוף בריאות ויופי על ידי טובי המטפלים
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן