שירי נסיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

שלום חנוך, הדרכים הידועות

מדובר בשיר גדול מהחיים וכמו שירים הנכנסים לקטגוריה הזו, גם הוא מתאים במיוחד לנסיעות. המנגינות ברוח שנות השמונים לצד השירה החרוכה של חנוך יגרמו לכם להרגיש שאתם בדרך לארץ נפלאה. שלום, שנחשב לאחד מהרוקסטארים החזקים בישראל הציג בשנות השמונים את הפרויקט הנשגב.

Queen of the stone age – go with the flow

במידה ואתם מחפשים ריגושים, כדאי לכם להכיר את המנון הדרכים של הלהקה שאינה עוצרת לרגע. גיטרות הרוק המנסרות ללא הפסקה ולא נותנות מנוח בשלושת הדקות הקצרות של השיר. התופים של דייב גרוהל הענק (מתופף נירוונה לשעבר) והפסנתר המונוטוני שברקע עוזרים לדחוף את השיר קדימה. במידה ותצפו בקלים של השיר, תוכלו לראות את הלהקה מנגנת אותות בעת שהם רכובים על גבי טנדר ענק אך לא מומלץ לנהוג מיד לאחר הצפייה בקליפ.

בוב דילן –tangled up in blue

אי אפשר לייצר רשימת שירי נסיעה לדרכים מבלי להזכיר את בוב דילן. כידוע, בוב נודע כחובב נדודים גדול, חובב אופנועים וחובב כבישים מפותלים. במידה ואתם מרוצים מהשיר, מומלץ לכם לבדוק את כל אחד מהשירים של האלבום "highway 61 revisited"  אשר יצא בשנת 1965. המילים של השיר שצוין עגומות ומלאות השראה מעלות ברוח המאזינים תמונה של כבישים ריקים, משבאות בצדי הדרכים ועוד.

הדג נחש – קליפורניה

השיר קליפורניה של להקת דג נחש נמצא באלבומה הרביעי של הלקה הנקרא "בעזרת הג'אם". זה הוקלט בקליפורניה בשנת 2006 והוא נותן גם למאזינים להרגיש את אמריקה בישראל. כל האלבום מרגיש כאילו חברי הלהקה הרגישו באולפן שהם מחויבים בעיקר להנאה הרגעית והעצמת הכיף האישי שלהם והדבר משפיע מאוד על הכיף שאנחנו, בתור המאזינים צפויים לקבל. השיר מלא בים של גרוב, גיטרת גולשות וכך נוצר להיט הנסיעות הישראלי הטוב ביותר.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן