אין יותר מזוודות כסף לעזה – האם להחלטה החדשה תהיה השפעה בשטח?

הידיעות הראשונות בנוגע לשינוי המגמה בהעברת הכספים לרצועת עזה הגיעו לכותרות בתחילתו של חודש יולי של שנת 2021. מאז ועד היום, הממשלה עושה את כל המאמצים על מנת להימנע מהעברת כספים מזומנים לרצועת עזה, והיא מתחייבת לבנות מנגנונים לפיקוח בעזרת ארגון האו"ם, אמן או מעבר של כספים לטובת פעילויות טרור של ארגון חמאס. בגלל שלא ניתן לצפות את התגובה של חמאס כמעט לאף אירוע, המדינה נדרשה להתייחס לשינוי בצורה זהירה ואף לייצר אפשרויות תגובה צבאיות למקרה של התנגדות מהרצועה. יחד עם זאת, יש כמה תגובות פוטנציאליות של הרשות הפלסטינית יכולה לנסות ולפעול בהן, כדי להתנגד למהלך.

איך יכולים להגיב לשינוי בהעברת הכספים ברצועה?

הפסקת העברת הכספים המזומנים לרצועת עזה עלולה לגרור תגובה חריפה מאוד מצד חמאס. ככל שהמצב הכלכלי וההומניטרי ברשות הפלסטינית ילך ויחליף כך הנכונות של חמאס לצאת לסבב צבאי, כמו שאנחנו מכירים מהעבר המשותף, תלך ותגדל. זה מתחיל עם גלים של טרור בלונים, ויכול להגיע עד ל סבב לחימה מלא בדומה למבצע שומר החומות. כך או כך מדינת ישראל מוכנה לכל תרחיש מבחינה צבאית. במקביל, הפלסטינים ינסו לעשות כל שביכולתם על מנת להשפיע על הזירה המקומית בעזרת שחקנים בינלאומיים כמו מדינות חברות שיכולות לפגוע במעמד של ישראל מבחינה דיפלומטית. וכאן נכנסת לתמונה היכולת של המדינה לייצר תוכנית הסברה ברורה ולהעביר את המסרים לכל המדינות החברות שיתמכו בתהליך.

תפקידה של הממשלה – להגן על האינטרס הישראלי

התפקיד המרכזי של מדינת ישראל במהלך הזה הוא רק לשמור על אזרחי מדינת ישראל. יש לנו אינטרס אחד וברור בתור מדינה, להימנע ממלחמות כמו שתמיד מהן. יש לנו אינטרס לשמור על איכות החיים של תושבי עוטף עזה בפרט ושל תושבי מדינת ישראל כולם בכלל. מה שאומר שגם אם יהיו התנגדויות, המדינה תעשה את כל המאמצים על מנת לשלוט בסיטואציה אבל עדיין לא להיכנע להתקפות של ארגון טרור שמבקש לקבל כסף כדי לפגוע בנו.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בריכות שחייה פרטיות עם נוף במלונות חכמים עם נכונות לתת
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן