האם אנחנו בדרך לעולם שבו הקורונה היא "מחלה עונתית"?

נשמעו קולות שטענו כי מדובר על "שפעת עונתית"

בשבועות הראשונים שאחרי התפרצות נגיף קורונה, נשמעו קולות שטענו כי מדובר על "שפעת עונתית", ובניהם גם מומחים והמשך רפואה. אבל בחלוף הזמן ועם התבהרות התמונה כולה, כולנו הבנו עד כמה מסוכן הוא נגיף קורונה ועד כמה חריפות הן ההשלכות שלו. ועדיין בשבועות ובחודשים האחרונים חוזר שוב המונח שפעת עונתית לחיינו בווריאציה קצת שונה. לא עוד נגיף מסתורי, אלא נגיף שהמדע כבר מכיר בצורה יחסית מעמיקה ואפילו מחזיק בדרך התמודדות יעילה במיוחד בדמות חיסון אפקטיבי. ולכן המשמעות של מחלה עונתית בהקשר של הקורונה עתידה להיות אחרת לגמרי ממה שאנחנו מדמיינים לעצמנו.

משנים גישה ומתחילים לחיות עם הקורונה

רבים מהאנשים שהסתכלו על הקורונה בצורה פסימית, דמיינו עולם שבו אנחנו נצטרך להתמודד עם סגר למשך תקופה ארוכה מאוד ועם ההשלכות הישירות של נגיף הקורונה כמעט בלי הגבלה. אבל ברגע שנכנס לתמונה החיסון, ומדינת ישראל הצליחה להראות לעולם עד כמה אפשר לשלוט בהתפשטות של נגיף קורונה בזכות חיסון של אחוז גבוה מהאוכלוסייה, התפתח מודל סינגפור. המודל, מבקש להסתכל על הקורונה בתור שפעת עונתית ועדיין לקחת כמה אמצעי זהירות עד שנוכל לשנות לגמרי בהתפרצויות המחלה. האידיאל והעיקרון הוא ללמוד לחיות לצד הקורונה, ולעבוד בצורה זהירה מאוד כדי לזהות התפרצויות מוקדם ככל האפשר. זה הוא מודל מקצועי מפורט מאוד, שמציע דרכי התמודדות עם כל אספקט של הנגיף בסיטואציות משתנות. ולכן הוא גם המודל הראשון בעולם שמציע חיים אמיתיים לצד נגיף הקורונה.

המטרה המרכזית – להתאים את המודל לחיים בישראל

כמובן שאי אפשר לקחת את הדברים כפשוטם בכל מה שקשור למודל הסינגפורי, במיוחד מפני שאנחנו מדינה עם אופי שונה לגמרי. אבל מדינת ישראל עדיין יכולה לנצל את היתרון היחסי שהיא צברה על פני כל מדינות העולם האחרות, ולנסות להתאים את המודל לחברה ולתרבות שלנו. אם ישכילו אנשי משרד הבריאות לעשות את הצעד החשוב הזה, אנחנו נוכל לחיות לצד הקורונה ובאמת לנצח את המגפה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער מיומנים עם מקצועיות
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן