האם גם אתם מוכנים לקרב הגדול על התקציב?

המטרה המרכזית והראשונה של ממשלת בנט לפיד החדשה היא קודם כל להעביר תקציב מדינה. אחרי שלוש שנים בלי תקציב ובלי יציבות פוליטית. אחרי שנת משבר כלכלי ורפואיים הגדולים שידע העולם בשנים האחרונות. ואחרי מבצע צבאי משמעותי, ראש הממשלה בנט ושר האוצר אביגדור ליברמן יוצאים לאחת מהמלכות הכי מורכבות שידענו בשנים האחרונות. ההרכבה של תקציב היא בכלל לא משימה קלה. אבל כאשר מדובר על ממשלה כל כך רחבה מבחינה אידיאולוגית ת, עם פערים עצומים בין ימין ושמאל שצריכים לגשר עליהם, בהחלט מדובר על אתגר ברמה חדשה וגבוהה לגמרי.

המטרה – לשמור על כל הצדדים מרוצים

הדרך ליצירת התקציב עוברת קודם כל הבנות והסכמות שנקבעו מאחורי הקלעים בין השותפות הקואליציוניות. כבר בתחילת הדרך, כאשר לפיד קיבל את המנדט להרכבת הממשלה הוא מיצב את עצמו בתור דמות אחראית שמקבלת את ההחלטות ויוצרת דרך לכל הקואליציה. וכעת היא כאשר מגיע הזמן התקציב לפיד הוא דמות המפתח ביצירת דיון פתוח בין כל הצדדים המעורבים. אם לפיד יצליח לשמור על ערוץ תקשורת פתוח בין כל המפלגות וביחד עם שר האוצר וראש הממשלה הם יבנו תקציב מינימליסטי, שדואג לכל אחת מקבוצות האוכלוסייה במדינת ישראל, ניתן היה לעבור את המשוכה הזו ולזכות בקדנציה ארוכה לממשלה.

הדרך – להחליט מאחורי הקלעים ולהציג לציבור מראית עין של הסכמה

אם יש דבר אחד שצריך לזכור הוא שהתקציב הוא גם עניין פוליטי. אף אחד מהקואליציה בממשלה הנוכחית לא רוצה ולכן הנכונות לעשות מאמץ על על מנת להעביר תקציב דו שנתי יעלו הילוך ככל שהתאריך האחרון יתקרב. אולי מאחורי הקלעים יהיו המון מחלוקות ואי הסכמות בין הצדדים. אבל הדבר כמעט לא יבוא לידי ביטוי אל מול הציבור כדי לא לייצר מצג של אי יציבות שיכול לעורר את האופוזיציה לייצר לחץ חיצוני לממשלה. כמובן שאף אחד לא יעשה חיים קלים ופשוטים לבנט ולפיד, אבל אם הם ישלטו בסיטואציה יהיה להם הרבה יותר קל להעביר את התקציב גם לטובתם אבל גם ובעיקר לטובת מדינת ישראל והאזרחים שלה.

מלונות במרכז ובצפון מלונות המספקים שירותי כרטיסים וארגון סיורים מתמידים עם ניסיון רב
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן