האם הממשלה שלנו תצליח להאריך ימים? ולמה התקציב כל כך חשוב?

כל כך הרבה זמן חיכינו והינה, יש לנו סוף סוף ממשלה

כל כך הרבה זמן חיכינו והינה, יש לנו סוף סוף ממשלה, וכזו שממש רוצה להחזיק מעמד למשך תקופה ארוכה. ועדיין, מבחינתם של ישראלים רבים לא ברור להם בדיוק איך קונסטלציה פוליטית כל כך מורכבת תצליח להחזיק מעמד למשך ארבע שנים ולנהל את ענייני המדינה בצורה רצינית ואחראית. אז כדי לעשות קצת סדר צריך להסתכל על אחד מה התאריכים החשובים ביותר של ממשלת בנט הקרובה, והוא מועד העברת התקציב. החוק בישראל דורש מכל ממשלה מכהנת לחונן תקציב שנתי ולא, הממשלה מתפרקת והמנדט חוזר בחזרה לציבור. ולכן התקציב הוא האתגר האמיתי שצריכים אנשי הממשלה לצלוח על מנת לשמור על יציבות פוליטית.

מה כל כך מיוחד בחוק התקציב – ההסבר הפשוט

חוק התקציב הוא בין החוקים היחידים במדינת ישראל שיכול לפרק את הממשלה באופן אוטומטי. ויש לך סיבה אחת מאוד פשוטה. ממשלה היא לא יכולה להתנהל מבלי שיש לה התקציב. התקציב הוא לא רק סך כל ההוצאות וההכנסות. אלא גם מעין הצהרת כוונות מדינית וממשלית בנוגע לנושאים שבהם תתעסק מדינת ישראל בעתיד הקרוב. הסעיפים בתקציב מחייבים את הממשלה, ולכן כל סעיף הוא סעיף משמעותי אל מול הציבור וגם אל מול גורמים חיצוניים שמשקיעים כספים במדינת ישראל. כך שמדובר באתגר ממש מורכב שעומד לפני ראש הממשלה ושר האוצר, וחייב להכיל את כל הדרישות והרצונות של כל השותפות הקואליציוניות כדי להעביר את התקציב במועד הדרוש על פי החוק.

ומה האופוזיציה יכולה לעשות?

אף-על-פי שהאופוזיציה מאיימת לפרק את הממשלה, עד היום בהיסטוריה הישראלית אף ממשלה לא התפרקה בגלל התנגדות האופוזיציה. ולכן, הדבר הטוב ביותר שהאופוזיציה יכולה לעשות על מנת לפרק את ממשלת לפיד בנט ולמנוע את העברת התקציב הוא פשוט לתת לעניינים להתנהל בעצמם מתוך תקווה שהצדדים בקואליציה לא יצליחו להגיע להסכמה וההצעה לתקציב לא תעבור בשלוש קריאות בכנסת. זה נשמע קצת מצחיק, אבל בסופו של יום עם הקואליציה נכשלת, האופוזיציה עשתה את תפקידה גם בלי להתערב או להשקיע יותר מדי מאמצים.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מבחר הסוויטות והחדרים המוצעים במלונות בעלי ניסיון רב עם נכונות
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן