הגילוי האמיתי של הקורונה – האסון בתחבורה הציבורית בישראל

ביום הראשון של שר התחבורה החדשה, מירב מיכאלי, בתפקידה היא עלתה על הרכבת בתל אביב והתחילה לשוחח עם הנוסעים  כדי להבין מה היא חוויית הנסיעה שלהם. ואז, היא כמובן ממש לא נדמה לגלות, שיש המון תלונות על מערכת התחבורה הציבורית ושכמעט אין מוטיבציה או יכולת לעשות שימוש בתחבורה הציבורית בישראל בצורה יעילה על מנת לנהל סדר יום אפקטיבי. זוהי אחת הבעיות הכי קשות שיש לנו להתמודד איתן במרחב האזרחי בשנים הקרובות והיא יכולה להשפיע על איכות החיים של דור העתיד בצורה הרבה יותר משמעותית ממה שאנחנו מדמיינים לעצמנו.

ההשקעה (או אי ההשקעה) – היא מסורת ארוכת שנים

תחבורה ציבורית אפקטיבית דורשת המון השקעות מדינתיות לטווח ארוך מאוד. החזר ההשקעה על תחבורה ציבורית לא נראה מבחינה פיננסית בטווח הקצר כמו למשל התשלום על מס קניית רכב חדש. ולכן במשך שנים מדינת ישראל לא ראתה לנכון לשים בראש סדר העדיפויות את ההשקעה בטירת מערכות תחבורה ציבורית אפקטיביות. ועכשיו, אחרי שנה של שקט בכבישים, פתאום בבת אחת כל הנהגים עולים בחזרה על הכביש והתחושה היא שפשוט אי אפשר להמשיך לנהל את חיי היומיום במדינה מבלי לייצר שינוי משמעותי במערכת התחבורה הציבורית. וזוהי אחת המשימות הכי מורכבות שאפשר לחשוב עליהם, במדינה שכבר עכשיו היא מהמדינות הצפופות ביותר בעולם.

אז איך ממשיכים מכאן?

כדי להמשיך מכאן ולטפל בבעיה של תחבורה ציבורית צריך קודם כל לקחת החלטה ברמה הלאומית. גם ברמת התקציבים והשקעת משאבים אבל גם ברמת התכנון והבניה צריך לשנות את הגישה להסתכל על מערכת התחבורה הציבורית בתור נכס לאומי ולא עול כלכלי. ברמת ההסברה, המדינה חייבת להראות לאזרחים עד כמה תחבורה ציבורית יכולה לשפר את איכות החיים שלהם, וחובת ההוכחה מוטלת על המדינה ולא על האזרח. זוהי משימה מורכבת שיכולה לקחת המון זמן וחייבת להתחיל. ולנו אין הרבה יותר מידי זמן לבזבז כי הצפיפות רק תלך ותחמיר משנה לשנה, והממשלה לא תוכל להתמודד עם העומס ומורכבות המשימה בשלב מסוים של הדרך.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון צוות נותני השירותים במלונות בעלי ניסיון רב עם וותק רב
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן