ההבטחות הפוליטיות שעוד יעשו לממשלה הנוכחית צרות רבות

ממשלה שמאחדת בשולחן אחד כל כך הרבה דעות בקצוות שונים של הקשת הפוליטית מעולם לא הייתה לנו במדינת ישראל. זו היא ממשלה ייחודית גם בהרכב שלה וגם בנסיבות שלה והיא מעוררת סערה בציבור מהיום שבו היא הוקמה. ההבטחות שהבטיחו נבחרי הציבור בימיה הראשונים של הממשלה, אולי נשמעו לנו כמו אופציות לשיפור חיי האזרחים, כל אחד על פי השקפת עולמו. אבל במבט לאחור מגלים שקשה מאוד לעמוד בכל ההבטחות הללו ועדיין לשמור על קיומה של הממשלה, באופן יציב ולאורך זמן.

הסטטוס קוו החיוני – יכול להיות מלכודת הדבש

אם יש שתי הבטחות פוליטיות שנחתמו בהסכם קואליציוני ויכולות בסופו של יום לאתגר את הממשלה מבפנים ההבטחות לשימור הסטטוס-קוו. מצד אחד שימור סטטוס-קוו בנושאים מדיניים שמבטיח הימנעות מהתמודדות עם נושא השטחים והיא התמקדות בנושאים אזרחיים. ומן הצד השני סטטוס קוו בענייני דת ומדינה שלא מאפשר שום שינוי לטובת אזרחים שמרגישים מופלים לרעה. יש פה התנגשות אינטרסים מובהקת בין המפלגות ובין הדרישות לשמירה על סטטוס כמו, אשר יכולה בסופו של יום לייצר ממשלה בעייתית במיוחד שלא תביע את עמדתה כמעט על אף נושא משמעותי לחייהם של האזרחים. זו היא מעין מלכודת דבש, אותה צריכים נפתלי בנט ויאיר לפיד לנהל בצורה זהירה מאוד ויש להם כלי אחד שהם עושים בו שימוש באופן קבוע.

הימנעות מאמירות מסוכנות – היא האומנות של ממשלת בנט

השליטה באופן שבו מתבטאים אנשי הקואליציה היא כבר מהיום הראשון, הדרך של ראשי הקואליציה למנוע התלקחויות בתוך הקואליציה, מול האופוזיציה ומול הציבור. לאורך חודשים אנחנו רואים את הספרים ואת החרקים בקואליציה נזהרים התבטאויות שנויות במחלוקת, מדברים בצורה מאוד מכובדת ומאוד מנומסת אבל נמנעים מלגעת בנושאי הליבה שמעניינים כל אחד ואחד מהם ברמה האידיאולוגית. מצד אחד מעשה חכם. ומן הצד השני בסופו של יום הציבור יבקש לקבל תשובות בצורה כזו או אחרת, והממשלה תהיה חייבת לתת מענה. וכאן, תגיע נקודת המבחן של הממשלה לשיאה ואנו נלמד מה הן היכולות האמיתיות של הקואליציה הזו.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון הזמנת מגוון סוויטות מפוארות וחדרים במלונות בעלי ניסיון רב בתחום
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן