החשיבות של מערכת בריאות איתנה ומושקעת – דווקא בגלל תקופת הקורנה

אם יש דבר אחד שלימדה אותנו השנה האחרונה הוא החשיבות של מערכות שירותים אזרחיים חזקות ואיתנות. ההשקעה בשירותים אזרחים, אף פעם לא הייתה בראש סדר העדיפויות של המנהיגים במדינת ישראל, אבל היא בהחלט חלק חשוב מאוד מהיצירה של חברה מערבית מתוקנת. ואז, הגיע תקופת הקורונה ושינתה לגמרי את כללי המשחק ואת החשיבה של אזרחים על שירותים אזרחיים. היום, ברור לכולנו שהאיתנות של מערכת הבריאות היא דרישה בסיסית שכולנו צריכים לצפות לה מהממשלה. אבל איך בדיוק מחזקים את מערכת הבריאות הישראלית?

שלוש דרכים להשקיע במערכת הבריאות שלנו

יש שלוש משימות ששר הבריאות שלנו חייב לפנות אליהן בחודשים הקרובים, כדי להעצים את מערכת הבריאות:

  1. יצירת תקציבים נוספים לטובת הקמת בתי חולים גם באזור הפריפריה. ככל שיהיו יותר שירותים רפואיים כך ירד העומס והלחץ על בתי החולים והשירות יהיה טוב יותר.
  2. הכשרת רופאים ואחיות בכמות גדולה שמתאימה לקצב גידול האוכלוסייה. בתוך כך צריך להתמודד גם עם משבר ההתמחויות, שעלה לכותרות בחודשים האחרונים בגלל שביתת המתמחים. משמרות ארוכות מסכנות את חייהם של הרופאים והמטופלים כאחד, והן יוצרות חוויה לא תקינה של טיפול בתוך בתי החולים.
  3. יצירת פרוטוקולים בהתמודדות עם מגפות בשעת חירום, לטובת העתיד לבוא. יש לקחים שצריך להפיק מתקופת הקורונה, ויפה שעה אחת קודם וכך לשפר את ההתמודדות עם מגפות בעתיד לבוא.

הכל מתחיל ונגמר בתקציב

לכל השינויים הללו, אותם צריך לבצע בתוך מערכת הבריאות שלנו, יש תנאי יסודי אחד, אשר חייב להתקיים על מנת להתניע את תהליכי העבודה. העברה של תקציב היא המשימה הראשונה של הממשלה החדשה שלנו והיא זו שתקבע כמה מהמשאבים ילכו למערכת הבריאות, כדי לקחת החלטות לטווח הארוך יותר. כל השחקנים המעורבים, כולל ראש הממשלה הבנת, מבינים את חשיבותה של מערכת בריאות יציבה וחזקה עם כל התקציבים הדרושים. ועדיין, זה לא הולך להיות קל או פשוט, בגלל הצרכים הרבים של הממשלה החדשה גם מבחינה פוליטית אבל גם מבחינה אזרחית וביטחונית.

מלונות במרכז ובצפון מרכז ספא עם מבחר טיפולי גוף בריאות ויופי על ידי טובי המטפלים
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן