החשש ממלחמה הוא קבוע – אבל האם אנחנו צריכים לחשוש ממלחמה מסוג חדש?

אנחנו חיים באחד האזורים הכי נדירים בעולם מבחינה ביטחונית. בצפון ובדרום יומיים חדשים מתגלים מדי יום ביומו, וצהל ביחד עם גורמי הביטחון האחרים עובדים לילות כימים על מנת לייצר איכות חיים טובה יותר ובטוחה יותר לכל אחד מאזרחי מדינת ישראל. אף על פי שבחודשים האחרונים התרגלנו לראות בעיקר את טרור הבלונים, במהלך מבצע שומר החומות זכינו ל"טעמיה קטנה" מהמלחמות של העתיד, עם חדירה של חרפן מתאבד באיזור בקעת הירדן, מבית היוצר של משמרות המהפכה באיראן. המלחמה שבין המלחמות מתנהלת כל הזמן מתחת לרדאר של אזרחי מדינת ישראל, אבל היא בהחלט אלמנט משמעותי שנלקח בחשבון על ידי כל מקבלי ההחלטות.

המב"מ עולה על פני השטח – ואנחנו צריכים להכיר את האיום

אחרי שבחודשים האחרונים נרשמו מספר תקריות באוויר בים וביבשה בין גורמים ישראלים לבין משמרות המהפכה של איראן ת, המלחמה שבין המלחמות עלתה על פני השולחן והפכה להיות נוכחת בכותרות העיתונים. האיראנים מוכנים לעשות צעדים הרבה יותר נועזים כדי לנסות ולפגוע במערכות הגנה, מערכות אזרחיות ואפילו באזרחים ישראלים. במדינת ישראל לא נשארת חייבת ועושה את כל המאמצים על מנת לשמור על אזרחיה בטוחים ושלמים. בסופו של יום, אנחנו כמובן לא יכולים לצפות מתי המלחמה הזאת תהפוך להיות מלחמה אמיתית, אבל המוכנות של העורף למלחמה רב מערכתית היא עניין מאוד משמעותי כיום בעיקר בצמרת צה"ל.

מסתכלים קדימה – ומתכוננים לכל האפשרויות

תוכניות העבודה של צהל הם כמובן תוכניות סודיות שאנחנו לא מודעים לרובן, אבל הן מסתכלות על מלחמה רב מערכתית על אפשרות קיימת, ככה לפי דבריו של הרמטכל בעצמו מהחודשים האחרונים. מכאן עולות שאלות רבות בנוגע לצרכים מבצעיים של המערכת מבקשת גם מבחינת תקציב וגם מבחינת מערכת היחסים אל מול ארצות הברית, אותן הממשלה צריכה למלא ויפה שעה אחת קודם. המוכנות, היא הדרך הנכונה והטובה ביותר להאריך את המב"מ, אבל גם להתמודד בהצלחה עם כל ניסיון של גורם עוין לפגוע במדינת ישראל או באזרחיה, ועל כן היא חשובה מאוד למקבלי ההחלטות בימים אלו.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בתי מלון למשפחות ולזוגות צעירים מקצוענים עם נכונות לתת שירות
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן