הישראלים מצליחים להתגבר על שנת הקורונה – המספרים מראים

כולנו זוכרים את השבועות הראשונים של משבר הקורונה, כאשר הסגר רק התחיל והחשש האמיתי גם ברמה הבריאותית וגם ברמה הכלכלית, הפר את שלוותם של ישראלים רבים. זו הייתה תקופה לא פשוטה בכלל, שנמשכה כמעט שנה שלמה, עד שהגיעו החיסונים והישראלים הצביעו ברגליים כדי לשמור על הבריאות שלהם. מאז, עברנו כברת דרך והמצב של מדינת ישראל השתפר לאין שיעור. אכלתי שאנחנו עדיין בצעדים הראשונים אחרי המגיפה, כל הדוחות הכלכליים שנוגעים לשנת הקורונה, ומתעדים את מדינת ישראל מוכיחים כי הישראלים הצליחו לשמור על מצבם הכלכלי גם במהלך שנה כל כך קשה ומורכבת.

אז איך עשינו את זה? קווים לדמותה של התאוששות כלכלית

העובדה שמדינת ישראל היא מדינה המתבססת ברובה על פעילות היי-טק ותעשייה ביטחונית נרחבת, היא אחת מהסיבות המרכזיות שבגללן יש לנו הרבה יותר הצלחות בכל מה שקשור להתמודדות עם משבר הקורונה. קודם כל ולפני הכל, האפשרות של רבים מן הישראלים לעבוד מהבית, אפשרה למשק לשמור על כוח האינרציה, ולמדינה להמשיך לייצר הכנסות. שנית, דירוג האשראי הגבוה של מדינת ישראל מאפשר לחברות הלוואה בינלאומיות לתת כספים גם בתקופות קשות וכך לאפשר לנו להשקיע יותר בשירותים אזרחיים גם במהלך תקופת משבר. העובדה שמדינת ישראל יצאה במהירות במשבר הקורונה ופתחה את המשק לרווחה גם היא מייצרת סימנים מעודדים לקראת המשך הדרך וגורמת לעולם להסתכל עלינו בהשתאות.

שומרים על הכלכלה ומחזירים את המדינה למסלול ההצלחה

המשימה המרכזית שלנו בתור חברה, ושל ממשלת ישראל היא לנווט את הספינה בצורה זהירה אבל מאוד ממוקדת מטרה, כל הדרך עד למצב של צמיחה. אומנם, שנת 2021 כנראה תהיה שנת גירעון, בשל החובות העצומים שצברנו במשבר הקורונה, אבל כל התחזיות מצביעות על גירעון יחסית נמוך למדינות אחרות עם אפשרות למחוק את החובות בקצב גבוהה יותר אפילו ממדינות מערביות מתקדמות. הכל תלוי באופן שבו הממשלה לבצע תהליכי קבלת החלטות ותפעל על מנת להמריץ את המשק ועל מנת לשמור על שליטה בהתפרצויות נוספות של הנגיף.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בתי מלון הכוללים חיבור לאינטרנט אלחוטי מקצוענים עם ארגון מגוון
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן