הקרב על התקציב – הצבא מבקש שוב להרחיב את תקציב הביטחון

הרוטינה הקבועה שקשורה לניהול תקציב מדינת ישראל

הרוטינה הקבועה שקשורה לניהול תקציב מדינת ישראל, שמה במוקד תשומת הלב את צבא הגנה לישראל ואת הצרכים הביטחוניים בכל פעם מחדש. בראי ההיסטוריה, הצבא כמובן הוא גוף חשוב מאוד לקיומה של המדינה. אבל יש יותר ויותר קולות שעולים בשנים האחרונות ומבקשים להגביל את דרישות התקציב של הצבא כדי לקדם את החברה. יחד עם זאת גם הפעם, בעת העבודה על הכנת חוק התקציב הראשון של ממשלת בנט, הצבא מבקש להגדיל את תקציב הביטחון. כרגיל, למרבית הבקשות יש חיסיון ולכן הציבור אינו חשוף למטרה לשמה הולכים הכספים. מה שמעורר עוד יותר התנגדויות בקרב רבים, במיוחד לאחר שנת הקורונה המאתגרת שיצרה בור תקציבי עצום.

הפעם, לצבא יש סיבה ממש טובה לבקש תקציב גדול יותר

הסיבה המרכזית שבגללה הצבא מבקש גם השנה להגדיל משמעותית את תקציב הביטחון היא מבצע שומר החומות שהתרחש בחודש יוני 2021. בפעם הראשונה מזה שנים הצבא נאלץ להתמודד עם כמויות הרקטות ושידורים עצומות על כל ערי ישראל, מה ששכחת עד ליסוד את מאגר דליה תמיר של מערכת כיפת ברזל. כלומר, חידוש התחמושת והמלאי מהווים חלק ניכר מהסיבה להרחיב את התקציב. כמו כן, המלחמה השקטה מול איראן ושלוחותיה במזרח התיכון עולה מדרגה בחודשים האחרונים עם סדרת פיצוצים והתנגשויות פיזיות בין משמרות המהפכה לבין גורמים ישראליים בכל רחבי העולם. כך שהצבא מתכונן לכל תרחיש וצריך את כל המשאבים הכלכליים כדי לשמור על ביטחונם של תושבי ישראל.

ההתנגשות בין הצבא לבין החברה – בעוצמה הכי גבוהה שיש

אז נכון, ביטחון זה חשוב אבל גם החברה שלנו חייבת תקציבים למטרות אזרחיות כדי להתקדם ולהשתפר. במיוחד אחרי תקופת הקורונה כאשר עלה למודעות הקושי של מערכת הבריאות הפערים העצומים בתוך מערכת החינוך ת, קשה לציבור לקבל את הקיצוצים בתקציב לטובת מערכת הביטחון. הממשלה מוצאת את עצמה במצב שבו יש צרכים מכל כיוון, והמצב הכלכלי לא מאפשר לבצע צעדים מרחיקי לכת. כך שהתקציב הולך להיות בהחלט אתגר משמעותי לממשלה הצעירה והמורכבת הזו.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בתי מלון המובילים עם הביקורות והדירוגים הגבוהים באתרים שונים לחוויית אירוח אקסלוסיבית
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן