חילוקי הדעות יובילו לפירוק "ברית האחים"? תלוי את מי שואלים

אי שם ב-2013 כאשר בנימין נתניהו ניסה להקים ממשלה נוצרה אחת מה בריתות הכי מעניינות בפוליטיקה הישראלית אשר לימים הפכה להיות הברית המובילה של הממשלה הנוכחית. בזמנו, התקשורת הישראלית הכתירה אותה בתור ברית האחים, והיא התייחסה למערכת היחסים המיוחדת של יאיר לפיד ונפתלי בנט. כאמור, מאז ועד היום המון מים זרמו בנהר ובסופו של יום ברית האחים הפכה להיות ממשלה רחבה מאוד שהביאה גם שינוי שלטונית במדינת ישראל. אבל מה בדיוק מחזיק את הממשלה? האם זו ברית האחים? או שבכלל אין שום סיכוי לממשלה שתאריך ותמלא את ימיה?

הכל תלוי בבנט? לפיד? או אולי בכלל בליברמן?

הממשלה הנוכחית היא יצור כלאיים פוליטי מאוד מעניין. כזה שמצטרף את נפתלי בנט וגדעון סער בצד ימין, ועד לניצן הורוביץ בקצה השמאלי של המפה, כולם לאותו שולחן ממשלה. מה שאומר שיש פה אתגרים מאוד גדולים מבחינת תהליכי קבלת ההחלטות והיכולת לחשוב אסטרטגית על העתיד של מדינת ישראל. בחודשים הקרובים אנחנו נראה את האתגרים הללו הופכים להיות חלק משמעותי ומהותי הרבה יותר, דווקא סביב עניין התקציב, שבו כל צעד ירצה להוכיח כי הוא הביא הישגים לטובת המדינה ובמיוחד לטובת המצביעים שלו. אם כך, אנחנו בהחלט צפויים לראות קרבות אדירים מבחינה אידיאולוגית, שיקולים בסופו של יום להעמיד את הממשלה במצב לא נעים. וכל זה עוד לפני שהתחלנו לדבר על ההשפעה החיצונית של הקואליציה שתנסה לפרק את הממשלה סביב עניין כל כך רגיש.

הכלי של ממשלה רחבה וגדולה – הוא שיח פתוח בין הצדדים

הדרך של ממשלת בנט לפיד להתמודד עם אתגר התקציב עוברת בעיקר ביצירת ערוץ תקשורת פתוח בין כל הצדדים. כבר מיומה הראשון של הממשלה התחייבו כל הצדדים המעורבים בהסכם הקואליציוני לשיח פתוח ומכבד, ולשינוי גישה אל מול הממשלה הקודמת. זו היא אולי נקודת החוזקה הטובה ביותר של ממשלת בנט, ומכאן, יש סיכוי טוב יחסית שהם יצליחו להתמודד עם עניין התקציב לטובת כל אזרחי מדינת ישראל. לא משנה מהי הדעה הפוליטית שלנו, התקציב הוא האינטרס של המדינה כולה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון אולמות כנסים ואירועים מאובזרים לכל הפקה במלונות מנוסים עם נכונות
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן