יתרונות האופניים חשמליים ביחס לכלי תחבורה אחרים

אופניים חשמליים כבר כאן בארץ והביאו את המהפכה התחבורתית האורבנית של שמירה על איכות הסביבה. כיום אנו רואים אותם בכל כביש ורחוב. ואכן, יש להם מספר יתרונות ביחס לכלי תחבורה אחרים (כגון: רכבים, אופנועים וקטנועים), וכן גם יתרונות ביחס לתחבורה ציבורית כגון רכבת, אוטובוס או הסעה לעבודה. ראשית, עלות לקילומטר נסיעה באופניים חשמליים היא אגורות בודדות לעומת העלויות של הדלק לקילומטר. חשוב לציין כי החישוב של עלות הנסיעה באופניים נעשה לאחר שכללו את כל ההוצאות של האופניים. החל מהחשמל, ירידת הערך, החלפת הסוללה אחת לשנתיים וכן תיקונים ושירותי תחזוקה כללית).

יתרון נוסף, הרכיבה על אופניים חשמליים מסייעים בשיפור ניכר ברמה של בריאות הלב ומערכות הדם, שיפור ברמת הפעילות גופנית, חיזוק שרירים ועצמות. כמו כן, יתרון חשוב נוסף של האופניים החשמליים ביחס למכוניות הוא שאין פקקים- לא מתעכבים בפקקים, וכמובן שאין צורך בחיפוש מתסכל של חניה. בנוסף, יתרון האופניים החשמליים נוחים לשימוש ולנסיעה, המהירות שלהם מרשימה, ומשקלם קל לנשיאה. כלומר האופניים החשמליים נוחים מאוד לשימוש ולתחזוקה ועם יכולת של טווח נסיעה מרשים של כ- 45 קילומטרים, בטעינה מלאה של הסוללה בזמן מועט של שש שעות בלבד.

כאמור, האופניים החשמליים נפוצים ואהובים במיוחד בקרב הנוער והצעירים אך לא רק, משום שהם מהווים פתרון מצוין לאלו שאין להם רישיון נהיגה וכן נפוצים בתחום העבודה לעסקים, שליחים ועוד. אז כפי שהסברנו קודם, האופניים החשמליים מהווים תחבורה ירוקה וידידותית לסביבה עם דגש על היתרון הבולט של שמירה על איכות הסביבה. כידוע, כלי רכב ממונעים הם אחד מהגורמים העיקריים לזיהום האוויר המסוכן לכולנו. כמו כן, ידוע לנו שבישראל יש פיקוח חזק ומוקפד על תו תקן שהביא לשיפור בכל הקשור למזהמים של המפעלים והתעשייה שרובם עברו לעבוד עם גז טבעי, הרי שהכלי רכב הרבים בכבישים מסוכנים לנו ומחמירים יותר את האוויר על ידי פליטת תחמוצת חנקן. ולכן, גם כאן רואים באופן ברור וחד משמעי את היתרון של אופניים חשמליות בסיוע להפחתת רכבים ממונעים מהכבישים ופתרון לסביבה ולזיהום האוויר, ויותר רוכבים מגלים בהם את הפתרון האידיאלי לנסיעה אורבנית עירונית נוחה, מהנה ובטוחה.

 

 

 

 

מלונות במרכז ובצפון מרכז ספא עם מבחר טיפולי גוף בריאות ויופי על ידי טובי המטפלים
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן