לא תהיה העלאת מיסים – לפחות בשנה הקרובה

כותרת מפוצצת אחת של האוצר החדש אביגדור ליברמן, היא זו שתפסה את עינם של ישראלים רבים בשבועות שאחרי הקמת הממשלה. הרי זו היא השאיפה והבקשה של כל אזרח בכל שנה רגילה, שלא להעלות מיסים ולא לפגוע ברווחת החיים הכלכלית. על אחת כמה וכמה אחרי שנת משבר כלכלי כל כך קשה וכל כך מורכבת, שבה המדינה הוציאה המון כספים כדי להזרים למשק. אז איך זה יכול להיות, שלא תהיה עליית מיסים לפחות בשנה הקרובה, אחרי של המדינה נמצאת בגירעון כל כך גדול וכל כך משמעותי? יש הסבר אחד והוא מאוד פשוט, שכולל בתוכו שתי סיבות מאוד פשוטות.

המשק צריך זמן – כדי להתמודד עם עליית המיסים

כל מערכת כלכלית אשר חוותה פגיעה משמעותית בעקבות משבר, צריכה זמן להתאוששות וצריכה כסף כדי להניע את המערכת. אלו הם החוקים פשוטים יחסית בעולם הכלכלה. את הכסף בתיק המערכת הישראלית קיבלה במהלך תקופת הקורונה בצורה כזו או אחרת. והזמן, הוא הסיבה שבגללה בשנת המיסים הבאה סביר להניח שלא תהיה העלאת מיסים. הרי בעל עסק של רק עכשיו חזר לשגרת עבודה מלאה, לא יצליח לשלם מיסים באופן שוטף עם יגדלו עלויות המיסים. ולכן הרציונל מבקש להעניק זמן לבעלי העסקים להתאושש ולחזור לשגרת הפעילות שהם מכירים, לפני שמבצעים שינויים כל כך דרסטיים וחיוניים.

המערכת הפוליטית עדיין לא יציבה מספיק

סיבה נוספת וחשובה לא פחות להצהרה הדרמטית של שר האוצר היא המצב של המערכת הפוליטית. רק עכשיו הוקמה ממשלה חדשה, והיא גם כך ממשלה שנויה במחלוקת בעיניהם של אנשים רבים. כל לאט ישראל התמודדה עם התנגדויות במהלך העברת חוק התקציב, ולכן הממשלה מנסה לצמצם כל התנגדות פוליטית אוכל סיכוי של האופוזיציה לערער את יציבות הממשלה בשיט בעזרת דחייה של החלטות שיכולות לייצר בציבור זעם. זו היא החלטה אסטרטגית מחושבת מאוד, עם השפעה ישירה על השטח ועל יצירת גל אוהד של אזרחים שמוכנים לעבוד בשיתוף פעולה עם הממשלה כדי להחזיר את המשק הישראלי למצב הצמיחה הקבוע שלו.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות יוקרה המתמחים באירוח אישי מיומנים במתן מגוון שירותים שינעימו את
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן