למה השמאל מפחד מהימין?

הרוטינה הקבועה שקשורה לניהול תקציב מדינת ישראל

מקור המונחים ימין ושמאל הוא במקומות הישיבה שבו ישבו המפלגות בפרלמנט הצרפתי וכך המונחים האלו הפכו לנפוצים בכל העולם. גם בישראל המונחים האלו נפוצים והם מייצגים גישות אידאולוגיות שונות בישראל.

הימין מייצג את המפלגות החרדיות והדתיות שמעוניינות במדינה דתית שמירת שבת וארץ ישראל השלמה. השמאל מייצג את הפרדת הדת מהמדינה חילול שבת והשטחים. נושא זה שהוא נושא מרתק שעטים רבים נשברו בדיון בו למה השמאל מפחד מהימין.

שמאל וימין דעות מנוגדות

הבחירות האחרונות גרמו למהפך גדול בהוויה הישראלית הימין ניצח ניצחון מוחץ בבחירות ניכר היה שהמצביעים חשים שהם נלחמה על עתיד המדינה היהודית כפי שהיא נתפסת בעיניהם וזוהי אחת הסיבות שהימין ניצח בבחירות

.השמאל שונא את הימין ממספר סיבות והסיבות האלו לא מתחילות במערכת הבחירות הנוכחית אלא שנים רבות קודם לכן. הימין המצביעים שלו דתיים וחרדים שומרי מסורת שחשובה להם שמיר השבת ושמירת הצביון של המדינה כיהודים רובם מהמעמד הנמוך שנלחמים לכסות את המינוס החודשי ללא הצלחה.

השמאל המצבעים שלו יהודים הנטולים זיקה למסורת ישנם בהם שאף הם אינם מכירים בה כלל הם לרוב בעלי מעמד גבוה ואפילו נחשבים לעשירון העליון. הם מעוניינים במדינה שבה ניתן יהיה לנסוע בתחבורה ציבורית שבה יהיו חניות פתוחות בשבת ורוצים להפריד את הדת מהמדינה.

השמאל טוען שגנבו לו את המדינה

דוד בן גוריון שהקריא באותו יום שישי את  מגילת העצמאות היה ממפלגת מפא"י הוא לא היה שומר תורה ומצוות אך הייתה בו אהבה עזה לתנ"ך. במשך שנים רבות המפלגה הזו שלטה בכל מוסדות המדינה ומפלגות רבות נדחקו לצד.

בשנת 1977 ארע מהפך מפלגת הלכוד ניצחה בבחירות ובפעם הראשונה הימין ניצח בבחירות בשנים אלו החלו לדאוג יותר למעמד העני לבני הישיבות שבעיני רבים מהשמאל התקציבים האלו אינם מגיעים בצדק. הם חשים כי בעוד הם שהקימו את המדינה הימין רובו מהעליות שהשמאל העלה והתחושה הזו גורמת להם לשנאה רבה.

 

מדוע השמאל מפחד מהימין ? עידכוני bignews
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן