מערכת החינוך מתכוננת ליום שאחרי הקורונה

אחת מהמערכות שנפגעו הכי קשה במהלך תקופת הקורונה, לבד מן המערכת הכלכלית, היא מערכת החינוך

אחת מהמערכות שנפגעו הכי קשה במהלך תקופת הקורונה, לבד מן המערכת הכלכלית, היא מערכת החינוך. ולא, אנחנו לא מדברים על המורים והמנהלים, אלה על הצרכנים החשובים ביותר של מערכת החינוך, הילדים. ילדים בתור יצורים חברתיים הם אנשים שחייבים לראות זה את זה באופן יומיומי כדי להתפתח ולגדול מבחינה אישית. ולכן ניתוק כל כך ארוך וממושך במערכת החינוך יצר אצל רבים מהתלמידים רגרסיה גם ברמה החינוכית אבל גם ברמה ההתנהגותית. ולכן, בשנים הקרובות האתגר המשמעותי ביותר של מערכת החינוך צריך להיות אתגר השיקום של דור של תלמידים שישב כמעט שנה בבית. וצריך להשקיע המון מאמצים כדי להצליח במשימה הזו.

הצעדים הראשונים לקראת החזרה – מתחילים ברמת המיקרו

קשה מאוד להסתכל בשלב הזה על מערכת החינוך ברמת המאקרו. בכל אזור במדינת ישראל הקורונה הכתה בצורה שונה וההשפעה על התלמידים תלויה גם ברמת הפגיעות הכלכלית של או השכונה בה הם גרים. ולכן ההצלחה של מערכת החינוך היא בעצמה אפשרות לתת למנהלים ולמורים להבין מה הם הצרכים של הילדים בהתאם למצב הנקודתי. בתי ספר של ספגו מכה יחסית קשה, ידרשו לקבל יותר משאבים ויותר עזרה, כדי להכניס את הילדים בחזרה לשגרת לימודים, אל מול בתי ספר שבהם ניתן להמשיך את השגרה בצורה קלה יחסית. כמו כן חשוב להסתכל על כל ילד באופן אינדיבידואלי ולראות האם יש צורך לקבל תמיכה נפשית ורגשית לצד תמיכה לימודית כדי להחזיר את רוח השגרה לילדים.

השרה שמוכנה לשנות גישה – תביא את הבשורה

הדבר הכי טוב שהיה יכול לקרות למערכת החינוך בשלב הזה הוא הכניסה לתפקיד של דוקטור יפעת שאשא ביטון, שרת החינוך החדשה. זו היא אישה שמגיעה מתוך מערכת החינוך, מבינה לעומק את האתגרים ואת היכולות של עד שהמערכת, ורוצה מאוד לתת דרור לשינויים חיוביים ביחד עם אנשי השטח במערכת החינוך. ולכן, רבים שמים את יהבם על הצלחתה של השרה ביטון, אשר מתחייבת כל העת ליצור שיתופי פעולה עם ארגוני המורים ועם הדרג המקצועי של משרד החינוך.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות יוקרה המתמחים באירוח אישי חכמים עם ידע וניסיון
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן