שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור. זהו סלע המחלוקת בין גורמים רבים גם בתוך הממשלה החדשה, ולכן אחד הפתרונות שכרגע מתקיימים בשטח הוא השמירה על סטטוס קוו בענייני דת ומדינה. הרי כמעט בלתי אפשרי לדמיין מצב שבו ימינה של נפתלי בנט ואיילת שקד, יסכימו עקרונית עם אנשי מרצ והעבודה על נושאים כמו נישואים אזרחיים או קהילה גאה וכדומה. מצד אחד הכל טוב יפה, אבל יש בעיה בשמירה על הסטטוס קוו בנושא כל כך רגיש.

לוקחים החלטה שלא לקחת החלטה

בהרבה מובנים ,ה ביקורת הטבעית על ההסכם הקואליציוני של הממשלה נוגעת דווקא בנכונות להסכים על אי ההסכמה. במקום להסתכל אחד לשני בלבן של העיניים ולדון על נושאים אידיאולוגי מורכבים כמו השטחים או נושאי דת ומדינה, המפלגות החליטו להניח בצד את כל הנושאים הללו עד יעבור זעם. הבעיה היא שאף אחד לא יודע מתי יעבור זעם, ומתי ידעו בשאלות מרכזיות שמשפיעות על חייהם של אנשים בכל רחבי הארץ. נישואין אזרחיים הם סטנדרט בעולם המערבי, מבחינתם של רבים מהאזרחים במדינת ישראל. והזכויות של הקהילה הגאה הן זכויות בסיס שכל אדם ראוי להם. גם אם לא מסכימים, צריך לקחת החלטה ביחד, בתור מנהיגות ולהתמודד עם השאלות הקשות.

למרות הכל – זו עדיין התקדמות

גם הנכונות שלא להסכים היא עדיין התקדמות בדיון שנמשך המון זמן על הצביון של המדינה היהודית. הרי יושבים בממשלה אנשים עם דעות שונות לגמרי ועדיין מוכנים להסכים לדון בנושאים כאלו ואחרים בהמשך הדרך. האזרחים במדינת ישראל צריכים לדעת שיש מי שדואג להם, גם לזכויות אזרחיות וגם לצביון המיוחד של מדינת ישראל. וזה ממש לא סותר אחד את השני. הכל תלוי בנכונות של הממשלה החדשה להתמודד עם השאלות הקשות וביכולת שלנו כאזרחים להכיל את השונה והמורכב.

מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן