מכונית חשמלית או אופניים חשמליות – כל מה שרציתם לדעת

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מכונית חשמלית או אופניים חשמליות - כל מה שרציתם לדעת

תחילה כאשר שמענו על מכונית חשמלית או אופניים חשמליות לראשונה כולנו התמלאנו תקוות על פתרון טוב יותר מכל שאר כלי התחבורה השונים אליהם אנו רגילים מזה עשרות שנים. אך כאשר כלי התחבורה החשמליים הגיעו לשור התחבורה הם חוו כישלון של ממש. אנשים רבים נהרו לרכוש כלי תחבורה אשר נעים על ידי חשמל בלבש ללא כל צורך בדלק בשל ציפייה לחיסכון כלכלי אדיר וכן לנוחות נסיעה מירבית. למרבה ההפתעה כלי התחבורה החשמליים היו נחותים משמעותית מכל שאק כלי התחבורה אשר היו בשוק התחבורה מזה שנים רבות ונעו על ידי מילוי דלק.

רוב ככל הציבור התאכזב מאוד מיכולות הנסיעה המוגבלות של מכונית חשמלית או אופניים חשמליות חדשנית אשר טווח הנסיעה שלה טכן מהירות הנסיעה נפלו משמעותית ביכולות הנסיעה של כל שאר כלי התחבורה הדונים. על כן עד מהרה כלל הציבור החל לאבד אמון בכלי התחבורה החשמלי אליו הוא כל כך ציפה.

השינוי המשמעותי אשר הפך את כלי התחבורה החשמליים לטובים ביותר בשוק התחבורה

אך בשנים האחרונות טובי יצרני כלי התחבורה החשמליים לא הרימו ידיים ועמלו רבות על מנת לשפר את כלל החסרונות העמוקים של מכונית חשמלית או אופניים חשמליות על פני מכונית אשר נעה על ידי דלק. ללא כל צל של ספק ניתן לומר כי פריצתם של כלי תחבורה חשמליים הייתה מוקדמת מידי. כיום לאחר תקופה בה יצרני כלי התחבורה החשמליים עמלו רבות לשיפור כלל החסרונות ניתן לומר ללא כל צל של ספק כי כלי התחבורה החשמליים הם העתיד הטוב יותר של שוק התחבורה. בעוד מספר שנים כלי התחבורה אשר נעים על ידי דלק יהפכו לא רלוונטיים כלל ויורדו מהכבישים.

יכולות נסיעה מרשימות במיוחד

השינויים הרבים של מכונית חשמלית או אופניים חשמליות התמקדו בעיקר בסוללות חשמליות. כיום בניגוד לעבר ניתן להטעין את הסוללה החשמלית הגדולה תוך מספר דקות בודדות. טעינתה של הסוללה החשמלית תספק טווחי נסיעה מרשימים במהירויות גבוהות למדי.

ניתן לומר ללא כל צל של ספק כי כלי התחבורה החשמליים עברו שינוי משמעותי במיוחד אשר הביא אותן לראשות שוק התחבורה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן