החוק החדש למניעת שכחת ילדים ברכב – יוצר מחלוקת אמיתית

האסון הגדול ביותר שיכול לקרות לכל זוג הורים צעיר הוא שכחת ילדים ברכב. אף אחד לא מתכוון לשכוח את הילד שלו ברכב אבל בשנים האחרונות היו יותר מידיי מקרים כאלו והם גרמו לממשלה להתערב ולקחת אחריות על הנושא. במהלך קיץ 2021 נכנס לתוקפו חוק למניעת שכחת ילדים ברכב, אותו אז משרד התחבורה הקודמת, מירי רגב מהליכוד. על פניו, זהו חוק חשוב מאוד עם השפעה על חייהם של ילדים בכל רחבי הארץ. אבל קולות שעלו מן השטח הצביעו על בעיות משמעותיות בטכנולוגיות שנבחרו ועל קושי ליישם את החוק בקרב אוכלוסיות מוחלשות.

החובה להתקין את המערכת בכל רכב והגבלת הספקים

החוק למניעת שכחת ילדים ברכב קובע כי בכל רכב שבו נוסע ילד מתחת לגיל 4, חייבת להיות מערכת לזיהוי שכחת ילדים ברכב. גם אם יש לכם שני כלי רכב וגם עם סבא וסבתא מסיעים את הילד פעם בשבוע מהגן, צריך לוודא שבכל רכב יש מערכת כזו, משום שבינואר 2022 האכיפה תתחיל והכנסות עומדים על 500 שקלים לאדם. כמו כן החוק קובע מספר מוגבל מאוד של ספקים ומערכות שאיתן אתם יכולים לעבוד, בטכנולוגיה מוגבלת מאוד אל מול הטכנולוגיות שקיימות בשוק. שתי המגבלות הללו יצרו בחודשים האחרונים תרעומת גדולה מאוד בקרב הורים צעירים שפשוט לא יכולים להתמודד עם המעמסה הכלכלית למרות החשיבות של המערכת.

המטרה ראויה וחשובה – אבל ההגבלות מאתגרות ולא נחוצות

חשוב מאוד למנוע מצב של שכחת ילדים ברכב, וזוהי עובדה שאין עליה עוררין. אף ילד לא צריך לסבול ובעיקר לא לסיים את חייו בגלל בעיה כל כך פשוטה שאפשר לטפל בה באמצעים טכנולוגים. המטרה של החוק היא מאוד נכונה ומאוד משמעותית. ולכן אף אחד לא מערער על עצם קיומו של החוק. אבל האם לא ראוי שמשרד התחבורה ישקיע מאמצים כדי לייצר תחרות בשוק? לעודד את הספקים והחברות להוריד מחירים לטובת הורים צעירים? ובעיקר לייצר כמה שיותר טכנולוגיות שמתאימות לכמה שיותר כלי רכב?

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות יוקרה ממש שווים מיומנים מבתי המלון המובילים בישראל המשתייכים
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן