מה יהיה עם התחבורה הציבורית?

מיד אחרי סיומו של הסקר האחרון במדינת ישראל, ישראלים רבים חזרו לשגרת העבודה וגילו שהם מבזבזים שעות רבות מדי יום בפקקים. אבל החלופה האפשרית לרכב הפרטי היא מערכת תחבורה ציבורית שלא נותנת מענה טוב. יש מעט מאוד אזורים במדינת ישראל שבהם ניתן להסתמך באופן מלא על מערכת התחבורה הציבורית פסיכו ושאר הארץ מדובר על מערכת לא יעילה וכמעט לא רלוונטית לצרכים. אז למה אין לנו מערכת תחבורה ציבורית טובה ולמה אנחנו חייבים לשנות את התפיסה בהקדם האפשרי? בכתבה הבאה יצאנו ללמוד על ההיסטוריה של תחבורה במדינת ישראל ועל העתיד לבוא.

למה אין לנו מערכת תחבורה ציבורית יעילה?

מדינת ישראל הוקמה בעידן שבו הרכב הפרטי כבר היה חלק נוכח מאוד בעולם התחבורה הבינלאומי. רבים חשבו והאמינו באותה התקופה, שהעתיד של מערכות התחבורה מבוסס על תחבורה אישית, ולכן יש צורך להשקיע יותר משאבים ביצירת תשתיות תחבורה לרכבים פרטיים, על חשבון תחבורה ציבורית. אבל, מאז ועד היום זרמו המון מים בנהר והגידול באוכלוסייה עומד על קצב גבוה מאוד אשר לא מאפשר למצב הקיים להמשיך ולהתקיים למשך שנים ארוכות. בעוד מספר שנים, יהיה כמעט בלתי אפשרי לעלות על הכבישים בישראל עם רכב פרטי, ולכן אנחנו צריכים להתחיל להסתכל לבעיה בעיניים ויפה שעה אחת קודם.

התפיסה חייבת להשתנות, ובהקדם האפשרי

הקמתן של מערכות תחבורה ציבוריות מתחילה ברמה השכונה וחייבת להגיע עד לרמת יצירת מערכת תחבורה כלל-ארצית אפקטיבית. תכנון ערים ריאליסטי הוא תכנון שלוקח בחשבון גם את צרכי התחבורה של התושבים ויוצר סינרגיה בין מערכות התחבורה, תדירות התחבורה, ודרכי התחבורה, לבין מרכזי התעסוקה והמסחר בכל רחבי הארץ. מדובר פה על השקעה גבוהה מאוד בהווה, שמהווה אתגר בפני עצמה בגלל אתגרי התקציב של הקורונה. אבל בסופו של יום ההשקעה הזאת תחזיר את עצמה בעתיד ישראלי שמצמצם את כמות כלי הרכב המזהמים שנוסעים על הכביש. ובה בעת מאפשר נסיעה חלקה מכל מקום לכל מקום ברחבי הארץ. כך שזה הוא הצעד החשוב והגדול ביותר שאנחנו צריכים לעבוד עליו כמדינה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות יוקרה עם שירות חדרים מעולה מקצועיים עם מתן מענה
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן