5 שיטות להשגת תוצאות טובות יותר של המפעל

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מפעל קטן או מפעל גדול? תמיד אפשר להשתפר ולשפר את התפוקה, 5 שיטות שיעזרו לכם לשפר את התפעול השותף ולייצר ביעילות רבה יותר כמו הסוד של מלגזה לתפעול נכון יותר וכו'.

כל מפעל חייב לשאוף לשפר את התפקוד שלו ככל האפשר, וכמעט תמיד יש מה לעשות על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר, הן מבחינת זמנים והן מבחינת דיוק בביצוע. כל עלייה באיכות הייצור ובזמני הייצור משמעותו יותר הכנסות למפעל, וצמיחה כלכלית משמעותה ביטחון כלכלי ועתיד בריא למפעל. להלן כמה שיטות לשימוש יומיומי במפעלים קטנים או גדולים, בין אם מדובר על ייצור אלומיניום ובין אם מדובר ברפדיה או במפעל מזון.

טיפ מס' 1: לנהל לוח רישום פומבי

יש לכם משימות יומיות, רשימת לקוחות, מספר עבודות על הפרק? נסו לפרק כל מטלה גדולה למספר תתי מטלות. לאחר מכן, קחו לוח מחיק גדול ושרטטו טבלת משימות ושלבי התקדמות, כולל מי אחראי על כל שלב. כל אחד שצריך לבצע פעולה יצטרך לסמן ברגע שהוא סיים את השלב שלו. סימון וי מעודד לסיים את המשימה והפומביות יוצרת לחץ חברתי לסיים את המשימות של כל אחד.

טיימר לכל פעולה

במקום לסמוך על הזריזות של כל עובד, יש לכם משימה של הכנת מוצר מסוים, כמה זמן המשימה הזאת צריכה להתבצע? הפעילו טיימר לכל משימה שכזאת, כך העובד ידע בכל רגע כמה זמן נשאר לו והאם הוא באמת יעיל או לא.

עבודה במקביל

אם אתם מבצעים עבודה ללקוח ולכל לקוח יש עבודות שהן מקבילות אחת לשנייה, לעיתים כדאי דווקא לעבוד במקביל על כל הלקוחות, כך ברגע שהפעלנו מכונה אחת – מלגזה, מסור חשמלי או כל מכונה אחרת – ממשיכים ברוטינה עד שמנצלים אותה לכל הלקוחות, פחות מבזבזים זמן, ועובדים בצורה מסודרת.

שינוע בחכמה

במקום לסחוב ציוד מצד לצד ולעייף את העובדים, שימוש בשירותי מלגזה יכול להקל מאוד על העובדים ולחסוך הרבה מאוד זמן. דווקא מלגזה פשוטה יכולה לקצר זמנים ולהקל על השחיקה של העובדים ולהשיג תוצאות טובות ויעילות יותר מהם מידי יום בזכות ההקלה.

בדיקה הדדית כפולה

העובד סיים משימה? שייתן לחבר לבדוק. במקום לתת למנהל הייצור לבדוק בכל שלב, את הכל, ולגלות את הבעיות רק כשמרימים את המוצרים המוכנים על מלגזה בדרך לאריזה, לעיתים מבט של חבר על העבודה מספיק כדי לזהות תקלה מראש. כך תחסכו הרבה טעויות מצטברות והעובדים יתחילו להיות יותר ערניים.

מקווים שהשיטות האלה יעמדו לכם לעזר.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן