5 שיטות להשגת תוצאות טובות יותר של המפעל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מפעל קטן או מפעל גדול? תמיד אפשר להשתפר ולשפר את התפוקה, 5 שיטות שיעזרו לכם לשפר את התפעול השותף ולייצר ביעילות רבה יותר כמו הסוד של מלגזה לתפעול נכון יותר וכו'.

כל מפעל חייב לשאוף לשפר את התפקוד שלו ככל האפשר, וכמעט תמיד יש מה לעשות על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר, הן מבחינת זמנים והן מבחינת דיוק בביצוע. כל עלייה באיכות הייצור ובזמני הייצור משמעותו יותר הכנסות למפעל, וצמיחה כלכלית משמעותה ביטחון כלכלי ועתיד בריא למפעל. להלן כמה שיטות לשימוש יומיומי במפעלים קטנים או גדולים, בין אם מדובר על ייצור אלומיניום ובין אם מדובר ברפדיה או במפעל מזון.

טיפ מס' 1: לנהל לוח רישום פומבי

יש לכם משימות יומיות, רשימת לקוחות, מספר עבודות על הפרק? נסו לפרק כל מטלה גדולה למספר תתי מטלות. לאחר מכן, קחו לוח מחיק גדול ושרטטו טבלת משימות ושלבי התקדמות, כולל מי אחראי על כל שלב. כל אחד שצריך לבצע פעולה יצטרך לסמן ברגע שהוא סיים את השלב שלו. סימון וי מעודד לסיים את המשימה והפומביות יוצרת לחץ חברתי לסיים את המשימות של כל אחד.

טיימר לכל פעולה

במקום לסמוך על הזריזות של כל עובד, יש לכם משימה של הכנת מוצר מסוים, כמה זמן המשימה הזאת צריכה להתבצע? הפעילו טיימר לכל משימה שכזאת, כך העובד ידע בכל רגע כמה זמן נשאר לו והאם הוא באמת יעיל או לא.

עבודה במקביל

אם אתם מבצעים עבודה ללקוח ולכל לקוח יש עבודות שהן מקבילות אחת לשנייה, לעיתים כדאי דווקא לעבוד במקביל על כל הלקוחות, כך ברגע שהפעלנו מכונה אחת – מלגזה, מסור חשמלי או כל מכונה אחרת – ממשיכים ברוטינה עד שמנצלים אותה לכל הלקוחות, פחות מבזבזים זמן, ועובדים בצורה מסודרת.

שינוע בחכמה

במקום לסחוב ציוד מצד לצד ולעייף את העובדים, שימוש בשירותי מלגזה יכול להקל מאוד על העובדים ולחסוך הרבה מאוד זמן. דווקא מלגזה פשוטה יכולה לקצר זמנים ולהקל על השחיקה של העובדים ולהשיג תוצאות טובות ויעילות יותר מהם מידי יום בזכות ההקלה.

בדיקה הדדית כפולה

העובד סיים משימה? שייתן לחבר לבדוק. במקום לתת למנהל הייצור לבדוק בכל שלב, את הכל, ולגלות את הבעיות רק כשמרימים את המוצרים המוכנים על מלגזה בדרך לאריזה, לעיתים מבט של חבר על העבודה מספיק כדי לזהות תקלה מראש. כך תחסכו הרבה טעויות מצטברות והעובדים יתחילו להיות יותר ערניים.

מקווים שהשיטות האלה יעמדו לכם לעזר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן