אקנה – הטיפול, הגורמים האפשריים ושיטות הטיפול השונות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

אקנה - הטיפול, הגורמים האפשריים ושיטות הטיפול השונות

magic touch – עור הפנים שלנו עובר שינויים במהלך השנים ולעיתים נוצרים פגמי עור לא אסתטיים העליל אשר דורשים טיפול מעמיק בכדי להיפטר מפגמי העור השונים. אחד מפגמי העור הידועים אלה פצעי האקנה, פצעים אלה מוגלתיים, דלקתיים ולעיתים אף מדבקים, לכן מומלץ לא לגעת בהם ולאחר מכן לגעת באזורים השונים בעורכם. פצעי האקנה מופיעים בעיקר באזור הפנים, הגב, הצוואר והחזה. אם המילה "אקנה" לא אומרת לכם כלום, כנראה אתם מכירים את התופעה הזאת בשמה העממי "פצעי בגרות", הם אכן מופיעים יותר בגילאי הבגרות אך יש לציין שלא בהכרח.

הגורמים השונים העשויים לגרום להתפרצות האקנה בעורכם

ישנם גורמים רבים לאקנה, כעת נפרט את העיקריים שבהם:

1. קרום הבתולין – תכשירים קוסמטיים- ישנם מוצרי קוסמטיקה שונים אשר עלולים להגביר את הסיכוי של התפרצות האקנה בעורכם, ניתן לראות את השפעתו של גורם זה בעיקר בקרב נערות הנמצאות בגיל ההתבגרות.
2. נטילת תרופות- יש תרופות שונות אשר החומרים בהם עלולים לגרום להתפרצות האקנה, כגון: סטרואידים, לכן מומלץ להימנע מתרופה זו או להשתמש בה במינון נמוך
3. שינויים הורמונליים- שינויים הורמונליים גורמים לבלוטת החלב לפעול יתר על המידה, כך נוצרת עלייה ישירה ומשמעותית בהורמונים, עליה זו עלולה להשפיע על התפרצות האקנה בעורכם.
4. גנטיקה- אם אין גורם הבולט לעין אשר גרם להתפרצות האקנה בעורכם, קיים סיכוי גבוה שהאקנה שלכם הוא תורשתי ואתם לא הראשונים במשפחה שסובלים ממנו, כנראה יש רקע משפחתי שסבל מהאקנה.

מהם הטיפולים האפשריים להעלמת האקנה?

קיימים לא מעט טיפולים להעלמת פצעי בגרות הטורדניים, להלן כמה מהם:

1. סימני מתיחה – טיפולים קוסמטיים- קיימים טיפולי פנים קוסמטיים שונים אשר יעניקו לעורכם לחות ויביאו לחידוש העור, ניתן לעבור את הטיפולים הללו במכוני הקוסמטיקה השונים.
2. טיפול אנטיביוטי- ניתן ליטול כדורים אנטיביוטיים אשר מסוגלים להעלים את פצעי הבגרות מעורכם. כדורים אלה נקראים "ראקוטן" וניתן ליטול אותם באישור רופא ובמרשם בלבד. לטיפול זה יתרונות רבים אך גם מספר חסרונות שחשוב לדעת לפני שבוחרים באפשרות זו: ראשית, זהו טיפול כימי בהשוואה לטיפולי פנים אשר רובים נעשים באמצעות חומרים טבעיים בלבד. שנית, אסור להיחשף לשמש בזמן נטילת הכדורים מפני שהעור רגיש והחשיפה לשמש עלולה להיות מסוכנת ויש לזכור שטיפול באקנה אורך מספר של חודשים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן