אקנה – הטיפול, הגורמים האפשריים ושיטות הטיפול השונות

אקנה - הטיפול, הגורמים האפשריים ושיטות הטיפול השונות

magic touch – עור הפנים שלנו עובר שינויים במהלך השנים ולעיתים נוצרים פגמי עור לא אסתטיים העליל אשר דורשים טיפול מעמיק בכדי להיפטר מפגמי העור השונים. אחד מפגמי העור הידועים אלה פצעי האקנה, פצעים אלה מוגלתיים, דלקתיים ולעיתים אף מדבקים, לכן מומלץ לא לגעת בהם ולאחר מכן לגעת באזורים השונים בעורכם. פצעי האקנה מופיעים בעיקר באזור הפנים, הגב, הצוואר והחזה. אם המילה "אקנה" לא אומרת לכם כלום, כנראה אתם מכירים את התופעה הזאת בשמה העממי "פצעי בגרות", הם אכן מופיעים יותר בגילאי הבגרות אך יש לציין שלא בהכרח.

הגורמים השונים העשויים לגרום להתפרצות האקנה בעורכם

ישנם גורמים רבים לאקנה, כעת נפרט את העיקריים שבהם:

1. קרום הבתולין – תכשירים קוסמטיים- ישנם מוצרי קוסמטיקה שונים אשר עלולים להגביר את הסיכוי של התפרצות האקנה בעורכם, ניתן לראות את השפעתו של גורם זה בעיקר בקרב נערות הנמצאות בגיל ההתבגרות.
2. נטילת תרופות- יש תרופות שונות אשר החומרים בהם עלולים לגרום להתפרצות האקנה, כגון: סטרואידים, לכן מומלץ להימנע מתרופה זו או להשתמש בה במינון נמוך
3. שינויים הורמונליים- שינויים הורמונליים גורמים לבלוטת החלב לפעול יתר על המידה, כך נוצרת עלייה ישירה ומשמעותית בהורמונים, עליה זו עלולה להשפיע על התפרצות האקנה בעורכם.
4. גנטיקה- אם אין גורם הבולט לעין אשר גרם להתפרצות האקנה בעורכם, קיים סיכוי גבוה שהאקנה שלכם הוא תורשתי ואתם לא הראשונים במשפחה שסובלים ממנו, כנראה יש רקע משפחתי שסבל מהאקנה.

מהם הטיפולים האפשריים להעלמת האקנה?

קיימים לא מעט טיפולים להעלמת פצעי בגרות הטורדניים, להלן כמה מהם:

1. סימני מתיחה – טיפולים קוסמטיים- קיימים טיפולי פנים קוסמטיים שונים אשר יעניקו לעורכם לחות ויביאו לחידוש העור, ניתן לעבור את הטיפולים הללו במכוני הקוסמטיקה השונים.
2. טיפול אנטיביוטי- ניתן ליטול כדורים אנטיביוטיים אשר מסוגלים להעלים את פצעי הבגרות מעורכם. כדורים אלה נקראים "ראקוטן" וניתן ליטול אותם באישור רופא ובמרשם בלבד. לטיפול זה יתרונות רבים אך גם מספר חסרונות שחשוב לדעת לפני שבוחרים באפשרות זו: ראשית, זהו טיפול כימי בהשוואה לטיפולי פנים אשר רובים נעשים באמצעות חומרים טבעיים בלבד. שנית, אסור להיחשף לשמש בזמן נטילת הכדורים מפני שהעור רגיש והחשיפה לשמש עלולה להיות מסוכנת ויש לזכור שטיפול באקנה אורך מספר של חודשים.

מלונות במרכז ובצפון מגוון רב של טיפולי גוף בריאות ויופי במלונות בעלי שנות ניסיון
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן