הידעת כי איחור בהכנסת המשכורת עשוי להוות עבירה פלילית?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הידעת כי איחור בהכנסת המשכורת עשוי להוות עבירה פלילית?


ביטחון כלכלי – שקט נפשי

האדם היוצא לעמל יומו רוצה לראות בסיומו של חודש עבודה שכר הגון ולהבטיח לעצמו חיים כלכליים בטוחים, במידה והמשכרות מתעכבת, המצב הכלכלי נעשה דחוק ובעקבותיו המצב הנפשי עשוי להיפגע, החוק מבקש להגן על העובד בכל דרך שהיא ולהבטיח ביטחון כלכלי, לשם כך נחקק חוק הגנת השכר, חוק זה  הוא העומד לימינו של העובד בכל מה שקשור לעיכוב במתן המשכורת החודשית.

עובד, שמור על זכויותיך

החוק מתייחס בנוקשות רבה כלפי מעסיק שהלין את שכרו של העובד, כאשר החוק נחקק כדי לסייע לעובד העמל לפרנסתו ולהגן עליו ועל הכנסתו החודשית וקיומו הבסיסי, מעסיק שמוקד הכוח בידו עשוי לנצל את סמכויותיו ולהזיק לעובד. זאת הסיבה בשלה נחקקו חוקים ולהבטיח שלא יתנהלו עוולות בתחום העסקה וזכויותיהם של העובדים תשמרנה. החוק נמצא במקום של הרגולציה בין העובד למעסיק.

חוק הגנת השכר

עיכוב בשכר נחשב להלנת שכר משבועיים איחור במתן השכר, לאחר שבועיים רשאי העובד לפנות לבית הדין לענייני עבודה ולתבוע את מעסיקו על הלנת השכר. התביעה יכולה להיות משבועיים אחרי העיכוב ועד שנה אחריו. בית הדין יבדוק את הנתונים ולפי גובה המשכורת ומשך זמן עיכוב המשכורת יתבע את הקנסות מהמעסיק, עיכוב משמעותי בשכר עשוי נחשב לעבירה פלילית בחוק, כאשר הלנת שכר מתייחסת גם להלנת שכר מינימום, חוק הגנת השכר זה המעגן בחוק את ההגנה על שכר העובד גורם למעסיקים להימנע מהלנת השכר מחשש לתביעה וקנסות בגובה שעשוי לעלות למנהל הרבה מעבר לשכר הבסיסי.

מעסיק חכם

מעסיקים מעדיפים לסיים תלונות ותקריות בינם לבין העובדים בתהליך גישור הדדי מאשר בבתי דין לענייני עבודה, זאת משום שבתי דין אלו יעמדו להגנתו של העובד כמעט בצורה גורפת, עורך דין דיני עבודה יעמוד לצדו של העובד וגרסתו של המעסיק ברוב המקרים תהיה על התחתונה במיוחד בכל מה שקשור להלנת שכר, המעסיק במעמדו חייב להתנהל בצורה הגונה,  אלו הכלים של החקיקה כדי להבטיח שוק העסקה ועבודה בטוח הגון ויציב.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן