קיבלת שיק? תשלם!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

קיבלת שיק? תשלם!


אין ספק שקבלת שיק עבור שירות או מכירת מוצר לא מהווה ביטחון אמתי לתשלום, קבלת אישור מהבנק הינה תנאי ראשון על מנת לממש את הסכום המופיע על השיק.
זהירות,  אין כיסוי!

ניתן לראות שעסקים רבים ש'נכוו' בעניין קבלת שיקים שלא כובדו על  ידי הבנק נמנעים מלקבל שיק תמורת מוצר או שירות, ישנן מספר סיבות בגינן שיק לא מכובד על ידי הבנק, חלקן סיבות טכניות וחלקן בגין העובדה שאין כיסוי בחשבון הבנק לסכום הנקוב על השיק. או הליכים אחרים הקשורים לבעל החשבון.

בין הסיבות לחזרת שיק ניתן למנות
שיק שלא נכתב כראוי
שיק מזויף
העדר אשראי מהבנק
חשבון שבעליו נמצאים בתהליכי הוצאה לפועל
קשר טוב

ההתמודדות עם הסיבה הראשונה היא ההתמודדות הפשוטה ביותר, פשוט וקל ליצור קשר טלפוני עם בעל השיק ולבקש ממנו להחליף את השיק באחר או לבוא ולשלם את הסכום הנקוב על השיק, הסיבות האחרות עשויות להיות מורכבות הרבה יותר.

עורך דין שהוא מציל

שיק מזויף אין דרך לממש אותו, הבעלים שמופיעים על השיק אינם אחראיים על הגניבה, הגנב אינו נמצא והדרך להגיע אליו לא תמיד מצויה. אך כאשר אין כיסוי בבנק לשיק המצב הופך להיות מסובך, הבירור סביב האדם ששילם בשיק צריך להיות מקיף ולפי התנאים ניתן לדעת אם אכן  יש סיכוי לקבל את הכסף. רצוי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה, כבעל מקצוע המתעסק עם התחום הוא ידע לתת ייעוץ למצב בו יש שיקים שחוזרים, העובדה שתופעה זו אינה נדירה כלל מציידת אותו בהרבה מאוד כלים פרקטיים להתמודדות עם הבעיה.

ליווי מודרך

בדרך כלל עורך דין דיני עבודה יברר האם היו עוד בעלי עסקים עליהם הגיעו שיקים של אותו אדם שלא כובדו, בדרך כלל אם יש שיקים רבים שלא כובדו הרי שהסיכוי להחזיר את הכסף הוא כמעט אבוד או שצריך להיכנס להליכי הוצאה לפועל. כמובן שאם מתנהל הליך בהוצאה לפועל ניתנת אפשרות לבעל העסק גם כן לגבות את מה שמגיע לו. עורך דין טוב ידע ללוות את נותן השירות בצורה טובה ויעילה בהתמודדות עם שיקים שחוזרים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן