קיבלת שיק? תשלם!

קיבלת שיק? תשלם!


אין ספק שקבלת שיק עבור שירות או מכירת מוצר לא מהווה ביטחון אמתי לתשלום, קבלת אישור מהבנק הינה תנאי ראשון על מנת לממש את הסכום המופיע על השיק.
זהירות,  אין כיסוי!

ניתן לראות שעסקים רבים ש'נכוו' בעניין קבלת שיקים שלא כובדו על  ידי הבנק נמנעים מלקבל שיק תמורת מוצר או שירות, ישנן מספר סיבות בגינן שיק לא מכובד על ידי הבנק, חלקן סיבות טכניות וחלקן בגין העובדה שאין כיסוי בחשבון הבנק לסכום הנקוב על השיק. או הליכים אחרים הקשורים לבעל החשבון.

בין הסיבות לחזרת שיק ניתן למנות
שיק שלא נכתב כראוי
שיק מזויף
העדר אשראי מהבנק
חשבון שבעליו נמצאים בתהליכי הוצאה לפועל
קשר טוב

ההתמודדות עם הסיבה הראשונה היא ההתמודדות הפשוטה ביותר, פשוט וקל ליצור קשר טלפוני עם בעל השיק ולבקש ממנו להחליף את השיק באחר או לבוא ולשלם את הסכום הנקוב על השיק, הסיבות האחרות עשויות להיות מורכבות הרבה יותר.

עורך דין שהוא מציל

שיק מזויף אין דרך לממש אותו, הבעלים שמופיעים על השיק אינם אחראיים על הגניבה, הגנב אינו נמצא והדרך להגיע אליו לא תמיד מצויה. אך כאשר אין כיסוי בבנק לשיק המצב הופך להיות מסובך, הבירור סביב האדם ששילם בשיק צריך להיות מקיף ולפי התנאים ניתן לדעת אם אכן  יש סיכוי לקבל את הכסף. רצוי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה, כבעל מקצוע המתעסק עם התחום הוא ידע לתת ייעוץ למצב בו יש שיקים שחוזרים, העובדה שתופעה זו אינה נדירה כלל מציידת אותו בהרבה מאוד כלים פרקטיים להתמודדות עם הבעיה.

ליווי מודרך

בדרך כלל עורך דין דיני עבודה יברר האם היו עוד בעלי עסקים עליהם הגיעו שיקים של אותו אדם שלא כובדו, בדרך כלל אם יש שיקים רבים שלא כובדו הרי שהסיכוי להחזיר את הכסף הוא כמעט אבוד או שצריך להיכנס להליכי הוצאה לפועל. כמובן שאם מתנהל הליך בהוצאה לפועל ניתנת אפשרות לבעל העסק גם כן לגבות את מה שמגיע לו. עורך דין טוב ידע ללוות את נותן השירות בצורה טובה ויעילה בהתמודדות עם שיקים שחוזרים.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בתי מלון אידיאליים עבור משפחות וזוגות צעירים שמומחים בתחומם עם
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן