הידעתם כי קיימים סוגים שונים של רכבי ביובית?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הידעתם כי קיימים סוגים שונים של רכבי ביובית?

בוודאי שמעתם רבות על פעולת הקסם של רכב הביובית. אולם, האם ראיתם פעם רכב ביובית בפעולה. במאמר זה, נכיר לכם סוגים שונים של ביוביות. אפשר לחלק את המשאיות לפי סוג המיכל ואורך הצינור, ולפי גובה המשאית. נסביר לאיזה שימוש מתאים כל סוג של רכב.

צפו להגעת משאית גדולה:

הזמנתם ביובית לבניין שלכם? אל תצפו לרכב קטן, ואף לא לרכב מסחרי. צפו להגעת משאית. הביבית, הינה רכב עבודה לכל דבר. המשאית תכיל מיכל, וצינור שאיבה.

משאיות עם מיכל ארוך:

אלו משאיות ביובית, אשר עליה מונח מיכל צר וארוך. משאיות אלו מתאימות לחצרות וחניות בהן כל הרחבה מוצפת במי ביוב.

משאית עם מיכל קטן וצינור ארוך:

ישנן משאיות ביובית שהמיכל הנמצא עליהן קטן, אך הצינור ארוך. משאיות אלו, מתאימות למיקומים בהן אין הרבה נוזל ביוב לשאוב, אך הגישה מהמשאית אל בור הביוב קשה, ונדרש צינור ארוך במיוחד לצורך השאיבה.

משאיות לשאיבת מי ביוב, בעלות גובה נמוך:

ישנן משאיות לשאיבת מי ביוב, אשר להן גובה נמוך. משאיות אלו נועדו לריקון בורות ביוב הממוקמים בתוך חניות נמוכות. חברות המספקות שירותי שאיבת מי ביוב, יוכלו בדרך כלל לשלוח רק משאיות אלו לבניינים בהם בור הביוב נמצא במיקום נמוך, אשר הגישה אליו קשה במיוחד.

משאיות לשאיבת מי ביוב- גבוהות:

לעומת המשאיות הנמוכות לשאיבת מי ביוב, ישנן משאיות גבוהות יותר. משאיות אלו נועדו לחצרות בניינים או בתים. במשאיות אלו, יהיו פעמים רבות משאבות בעלות עוצמות שאיבה גדולות במיוחד.

מה הלחץ של המשאבה?

אפשר לחלק את משאבות מי הביוב, לפי הלחץ. החברה, תזמין משאית עם משאבה לפי הצורך. יש משאבות בעלות לחץ של 700 אטמוספירות לדקה, ויש משאבות בעלות לחץ גבוה של 1000 אטמוספירות לדקה.

האם מחיר השירות אמור להיות מושפע מסוג המשאית?

חברה מקצועית המספקת שירות שאיבת מי ביוב באמצעות רכב ביובית, לא תתן פערי מחירים על סוג המשאית. פערי המחירים ייגזרו לרוב מכמות הליטרים אותה יש צורך בשאיבה, משך זמן השאיבה, ושירותים נלווים נוספים לאחר השאיבה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן