כל מה שלא ידעתם על משאית הביובית

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כל מה שלא ידעתם על משאית הביובית

רכב הביובית, שינה לחלוטין את תחום שאיבות הביוב בארץ. לא עוד עבודה קשה של אינסטלטורים במילוי חוזר ונשנה של שקים עם מי ביוב. יש רכב ביובית שמבצע את העבודה. שואב ליטרים של מי ביוב בזמן קצר לתוך מיכל. רוצים לדעת עוד על הביובית? במאמר זה, נביא לכם מילון מושגים מעולם משאיות לשאיבות מי ביוב.

סוגי המשאבות:

לפעמים, המשאיות ייראו זהות, אך המשאבות שעליהן יהיו שונות. העוצמה של כל אחת מהמשאבות תהיה שונה לחלוטין. במה נמדדת עוצמת השאיבה?

המשאבות נבדלות בלחץ אטמוספירה לדקה. הסוג הנפוץ ביותר של משאבת ביובית, הוא 130 אטמוספירה לדקה. משאבה זו, מסוגלת לשאוב 250 ליטר.

140 אטמוספירה: משאבות בלחץ זה, מתחלקות ל2 סוגים. משאבה המסוגלת לשאוב 400 ליטר, ומשאבה המסוגלת לשאוב 480 ליטר.

עוצמות שאיבה נוספות: משאבה הפועלת על לחץ של 200 אטמוספירה לדקה, ושואבת 400 ליטר לדקה. משאבה זו מכונה בשם "מיני קומבי". סוג נוסף של משאבה, הוא משאבה הפועלת על לחץ של 260 אטמוספירה לדקה, ושואבת כמות גדולה של 700 ליטר. משאבה זו מכונה "קומבי".

מה יהיו גדלי המשאיות?

הלחץ האטמוספירי של המשאית, ישפיע גם על הגודל של המשאית. משאיות ביובית סטנדרטית, שוקלות בדרך כלל 15 טון. הלחץ האטמוספירי של המשאבות, יהיה 130-140 לדקה.

משאיות כבדות יותר, הן משאיות שמשקלן 19, או 32 טון. לחץ המשאבה, יהיה 200 אטמוספירה לדקה.

האם מתאים להביא משאיות בעלות משאבות "קומבי" לקווי ביוב ישנים?

לא כל סוג משאבה, מתאימה לכל סוג עבודה. ממש לא מומלץ להזמין משאית ביובית בעלת משאבת קומבי, לשאיבת מי ביוב מקו ביוב חזק. לחץ השאיבה החזק, עלול לפגוע ולהרוס את קו הביוב הישן.

קצת הסבר על אורך הצינורות:

פעולת צינור הביובית נקראת סניקה. לפעמים, הפעולה של הצינור תהיה שאיבת מי הביוב. לפעמים, הפעולה תהיה שטיפה של הבור בלחץ מים. אורכי הצינורות נבדלים זה מזה. ככל שהצינור ארוך יותר, כך קוטרו קטן יותר.

לסיכום:

שיקולי הצבת תעריפים של חברות לשאיבת ביוב, הינם שיקולים מקצועיים. ככל שתבינו את המושגים, כך תוכלו להבין ממה מורכב מחיר השירות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן