כל מה שלא ידעתם על משאית הביובית

כל מה שלא ידעתם על משאית הביובית

רכב הביובית, שינה לחלוטין את תחום שאיבות הביוב בארץ. לא עוד עבודה קשה של אינסטלטורים במילוי חוזר ונשנה של שקים עם מי ביוב. יש רכב ביובית שמבצע את העבודה. שואב ליטרים של מי ביוב בזמן קצר לתוך מיכל. רוצים לדעת עוד על הביובית? במאמר זה, נביא לכם מילון מושגים מעולם משאיות לשאיבות מי ביוב.

סוגי המשאבות:

לפעמים, המשאיות ייראו זהות, אך המשאבות שעליהן יהיו שונות. העוצמה של כל אחת מהמשאבות תהיה שונה לחלוטין. במה נמדדת עוצמת השאיבה?

המשאבות נבדלות בלחץ אטמוספירה לדקה. הסוג הנפוץ ביותר של משאבת ביובית, הוא 130 אטמוספירה לדקה. משאבה זו, מסוגלת לשאוב 250 ליטר.

140 אטמוספירה: משאבות בלחץ זה, מתחלקות ל2 סוגים. משאבה המסוגלת לשאוב 400 ליטר, ומשאבה המסוגלת לשאוב 480 ליטר.

עוצמות שאיבה נוספות: משאבה הפועלת על לחץ של 200 אטמוספירה לדקה, ושואבת 400 ליטר לדקה. משאבה זו מכונה בשם "מיני קומבי". סוג נוסף של משאבה, הוא משאבה הפועלת על לחץ של 260 אטמוספירה לדקה, ושואבת כמות גדולה של 700 ליטר. משאבה זו מכונה "קומבי".

מה יהיו גדלי המשאיות?

הלחץ האטמוספירי של המשאית, ישפיע גם על הגודל של המשאית. משאיות ביובית סטנדרטית, שוקלות בדרך כלל 15 טון. הלחץ האטמוספירי של המשאבות, יהיה 130-140 לדקה.

משאיות כבדות יותר, הן משאיות שמשקלן 19, או 32 טון. לחץ המשאבה, יהיה 200 אטמוספירה לדקה.

האם מתאים להביא משאיות בעלות משאבות "קומבי" לקווי ביוב ישנים?

לא כל סוג משאבה, מתאימה לכל סוג עבודה. ממש לא מומלץ להזמין משאית ביובית בעלת משאבת קומבי, לשאיבת מי ביוב מקו ביוב חזק. לחץ השאיבה החזק, עלול לפגוע ולהרוס את קו הביוב הישן.

קצת הסבר על אורך הצינורות:

פעולת צינור הביובית נקראת סניקה. לפעמים, הפעולה של הצינור תהיה שאיבת מי הביוב. לפעמים, הפעולה תהיה שטיפה של הבור בלחץ מים. אורכי הצינורות נבדלים זה מזה. ככל שהצינור ארוך יותר, כך קוטרו קטן יותר.

לסיכום:

שיקולי הצבת תעריפים של חברות לשאיבת ביוב, הינם שיקולים מקצועיים. ככל שתבינו את המושגים, כך תוכלו להבין ממה מורכב מחיר השירות.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מבחר הסוויטות והחדרים המוצעים במלונות ממש מקצועיים עם ניסיון רב
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן