עברתם למושב? הקלנועיות הם בוודאי חלק מהנוף שלכם כרגע

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

אין כמו החיים במושב. שקט ורגוע, בית פרטי, אפשרות לגדל כמעט כל בעל חיים בעל גודל סטנדרטי. הילדים יכולים לחיות בחופשיות ללא כל חשש כי ירוצו לכביש או יבלעו בתוך העומס של העיר. ישנו מרכול קטן שאת בעל המרכול מכירים היכרות אישית והוא כבר יודע איזו תבנית ביצים לשמור לנו, ויש את סניף הדואר המנוהל על ידי דודה בת 90.

מצד שני, חיי החברה במושב הינן תוססים, כאשר קיימות קבוצות לרוב- קבוצה של אמהות מבשלות, קבוצה של אבות כדורגל, קבוצה של  אוהבי ספורט אקסטרים וכד'.

הילדים יכולים להתאגד בקבוצת נוער כזו או אחרת הקיימת במושב, ולפתח חיי קהילה וחברויות קרובות מאוד.

חלק מההתנהלות במושב, היא ההתנהלות באמצעות קלנועיות.

ההתנהלות בקלנועית משתלבת היטב עם השקט שמעניק המושב, כמו גם שמירה על איכות הסביבה, שכן רכב פולט בנזין, בניגוד לקלנועית המתניידת באמצעות בטרייה בלבד, כך שלמעשה איננה פולטת לאוויר דבר מה רעיל. כך משתמר האוויר הנקי במושב.

ההתנהלות בקלנועית היא פשוטה למדיי. הקלנועית יכולה להגיע עם מושב אחד בלבד ולשמש אדם אחד, והיא יכולה להגיע עם  מושבים או מעט יותר, וכך לשמש משפחה שלמה או קבוצה של אנשים שצריכים להגיע למקום אחד.

באמצעותה קלנועית ניתן לבצע את כלל הסידורים במושב- כמו קניות בסופר המקומי- אותם ניתן לאחסן בתא האחסון הייעודי לכך, או כל סידור אחר הנדרש, כאשר הנסיעה היא פשוטה ואין צורך להשתגע על מנת למצוא מקום חניה.

כמו כן ניתן להגיע מקצה אחד של המושב לקצהו השני.

הקלנועית לא דורשת רישיון מיוחד, כך שכל נער מגיל 16 ומעלה יכול להתנייד באמצעות הקלנועית, ולנסוע ברחבי המושב על מנת להיפגש עם חברים או בני משפחה.

הקלנועית איננה דורשת תחזוקה מיוחדת חוץ ממילוי הבטריה שלה, בהטענה שמתבצעת בדיוק כפי שמטעינים את הטלפון הנייד.

השמירה על הקלנועית היא פשוטה ואיננה דורשת הרבה, חוץ משמירה פשוטה וחנייתה במקום מוצלל בסוף השימוש.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן