מכונית חשמלית – איפה ניתן למצוא אותה?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מבלי לשים לב, עולם המכוניות החשמליות תופס תאוצה, בשקט בשקט אך במהירות גדולה. יותר ויותר אנשים מבינים את התועלת שבהתנהלות במכונית חשמלית אל מול המכונית הרגילה, הן אם מדובר בחיסכון כספי עצום, הן אם מדובר בעלות התחלתית מופחתת או הן אם מדובר בתחזוקה קלה ונוחה.

המכונית החשמלית מוצרת בשנים האחרונות את מקומה בערים הגדולות, כמו גם במושבים קטנים או בקיבוצים.

המכונית החשמלית משמשת אנשים שפשוט מעוניינים ברכב נוח יותר ונעים יותר לתפעול וכבר מאסו מהתנהלות ברכב משפחתי גדול שהינו בעל עלויות גדולות באופן מהותי כמו גם יותר פעמים רבות קושי במציאת חניה.

כמו כן, משמשת אנשים מבוגרים שמפחדים או אינם מעוניינים לעלות על רכב רגיל, שכן איננו נמצא בשימוש יותר.

אנשים מבוגרים לעיתים מפאת גילם מצמצמים את טווח הנסיעה שלהם, בעיקר לסידורים ברחבי מקום המגורים שלהם וביקור של ילדיהם או נכדיהם. על כן, התנהלות ברכב רגיל עשויה רק להעמיס עליהם, כמו גם שהעלויות של רכב רגיל גבוהות בגלל התפעול שלהן- תדלוק, ביטוחים שונים וחידוש טסטים ורישיונות, וזאת עוד ללא כל תקלות המופיעות ברכב רגיל מדיי פעם.

המכונית החשמלית מעניקה שקט- תרתי משמע. מעבר לכך שהיא נוסעת בשקט רב יותר לעומת מכונית רגילה, היא לא דורשת תחזוקה מיוחדת.

כלומר העלות שלה היא הרכישה החד פעמית שלה, כאשר ניתן להוסיף לה כמובן מספר ביטוחים קטנים רק ליתר ביטחון, אך מעבר לכך- אין עליה כל הוצאה. התפעול שלה הוא באמצעות בטריות המובילות חשמל, כך שכל שצריך לעשות הוא להטעין אותה ובכך למעשה מתנהל ה"תדלוק" שלה.

מכונית חשמלית הינה נוחה וקלה ביותר לתפעול.

למי שגר במושב או בקיבוץ, מומלץ עד מאוד להתנהל עם מכונית חשמלית, שכן מצמצמת את זמן הנסיעה כיוון שלא דורשת התברברות מיותרת על חניה.

מכונית חשמלית עשויה לשמש גם מפעלים גדולים בהם העובדים צריכים להגיע ממקום למקום- במידה ומבוצע שימוש במכונית חשמלית, נחסך זמן רב ומיותר וכתוצאה מכך- גם כסף רב.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן