כושר גופני הוא תחביב בריא במיוחד!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

לכל אחד יש תחביב. לפחות מומלץ שיהיה. כושר גופני הוא תחביב בריא במיוחד!

יש כאלה שנהנים לקום בשעות הבוקר המוקדמות, לארוז את החכה, את הפתיונות ו… ללכת לדוג בים.

יש כאלו הנהנים מבישול. וכאלה הנהנים מלתפור, או לעשות יצירות אומנות.

לכל אחד יש תחביב כזה או אחר, גם אם התחביב הוא לשבת ולבהות בטלוויזיה.

ישנם אנשים בעלי תחביב בריא למדיי- תחביב לכושר גופני.

כושר גופני מוגדר אצל חלק מהאנשים כתחביב, כיוון שלא מבוצע לצורך הכושר עצמו, לא לצורך הבריאות- למרות שמוסיף לה, והמון, ולא לצורך הרזיה או פיתוח שרירים. הכושר הגופני מבוצע לצורך התחביב בלבד, כאשר ביצוע כושר גופני מעניק לאדם אנרגיות, תחושה נעימה וטובה ותחושה שניתן לעשות הכל.

כושר גופני ידוע כמחדיר חומרים למוח שגורמים להרגשת התעלות, ואדם המבצע כושר גופני במרבית המקרים מסיים אותו בתחושת אופוריה קלה.

אנשים רבים מקפידים לבצע כושר גופני טרם הליכתם לעבודה שלהם. הם מתעוררים מוקדם מאוד, הולכים לבצע הכושר הגופני, בסיום- מתקלחים- או בבית או במכון הכושר, והולכים למקום עבודתם.

הכושר הגופני המבוצע על הבוקר, מעניק תחושת אנדרנלין טובה, באמצעותה מצליח האדם לתפקד לאורך כל היום.

גם כאשר מסיים את עבודתו, מצליח להגיע הביתה, לבצע מטלות הבית יחד עם התנהלות עם הילדים, ובשעות הערב אף לצאת ולהנות.

הכושר הגופני משמעותי ביותר לחיינו, הוא נותן לנו מוטיבציה וכח, ומקנה לנו שגרה ומשהו לחכות לו.

עם זאת, לעיתים קשה להקפיד על השגרה, למשל בימי חורף גשומים במיוחד אן בימי הקיץ החמים, שגם שעות הבוקר המוקדמות הינן חמות ומלאות בלחות.

כושר גופני, יחד עם תזונה נכונה ובריאה, יכולים, מעבר לתחביב הנעים, להעניק גם גוף בריא, שלא יאלץ לפנות בעתידו לתחום הקוסמטיקה הרפואית על מנת לשמר את חלקי הגוף השנים. לא יהיה צורך בביצוע טיפולים כמו המסת שומן, הצרת היקפים או טיפול להפטר מהצלוליט.

הכושר הגופני יסייע בשימור על הגוף, וימנע השמנת יתר, ובעיות בריאות קשות בשנים המבוגרות יותר שלנו. כך ניתן להרוויח מכל העולמות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן