תקציב חודשי נכון למשפחה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כולם רוצים שההכנסות שלהם יהיו גדולות יותר מההוצאות. הדבר מאפשר לנו לטוס יותר לחו"ל, לקנות יותר מותרות וכמו כן לשמור קצת כסף בשביל ימים מאתגרים. על מנת שנוכל לשמור על מאזן שבו ההוצאות קטנות יותר מההכנסות, יש לחשב באופן אקטיבי את התקציב החודשי של המשפחה.

הדרך לקביעת התקציב מתחילה בהכנסות

יש לחשב את ההכנסות שלכם כמשפחה באופן מלא. את החישוב יש לעשות באופן שנתי ואז לחלק ל-12 חודשים. בחישוב השנתי תדאגו להוסיף את כל הבונוסים הקבועים שאתם מקבלים במהלך השנה ואת כל ההכנסות הצפויות. אנשים רבים מבקשים להותיר חלק מההכנסות מחוץ לחישוב ולהשאיר את ההכנסות הללו כתקציב מותרות. יחד עם זאת, מומלץ להכניסן לחישוב ולחשב את תקציב המותרות באופן מלא. במידה ואתם עצמאים, ההכנסה הסופית שלכם תהיה החלק מהרווחים שאותם אתם לא משקיעים בחזרה בעסק.

חישוב ההוצאות החודשיות

בעבור רוב האנשים, השלב הזה נחשב למסובך יותר שכן לרובנו יש הכנסה ממקור אחד או שניים אך הוצאות מרובות. על מנת לחשב את זה באופן מדויק ניתן להסתפק בחישוב של ארבעה חודשים אחורנית. הוציאו את כל תדפיסי כרטיסי האשראי שיש לכם לתקופה אותה אתם בודקים וכמו כן את תדפיסי חשבונות הבנק. מומלץ לבצע את החישוב עם טבלת אקסל.

הכניסו את כל ההוצאות מהתקופה הנבדקת אל טבלת האקסל והימנעו מעיגול המספרים. לאחר שהכנסתם מספר לטבלה סמנו את הנתון המתאים בוי בתדפיסים על מנת שלא תתבלבלו. יש להכניס לטבלה את כל הנתונים בין אם מדובר בדמי כרטיס האשראי, עמלות משיכה מהכספומט, עמלות בנק ועוד. כמו כן הכניסו לכל חודש עמודה שמיועדת למזומן ללא מעקב והכניסו לעמודה זו כל משיכה עם הסכום שנמשך וההפרש בינה לבין המשיכה הבאה של המזומן על ידי אחד מבני הזוג. בסוף החישוב, הוסיפו הוצאות שנתיות וחלקו אותן ל-12 חודשים. הוסיפו לכל חודש את החלק היחסי שלו בחישוב וכעת יש בידכם את ההוצאה החודשית הממוצעת שלכם.

מאזנים הוצאות והכנסות

כעת אתם יכולים לבדוק האם יש צורך בצמצום מקיף של ההוצאות השונות אשר ניתן לעשות במגוון דרכים. זכרו, גם הפעולות הקטנות הינן אפקטיביות בטווח הארוך.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן