לעבור גירושין בשלום

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

אז החלטתם לפרק את החבילה לחלוטין ולהתחיל בתהליך גירושין. הגירושין יכולים להיות מאוד כואבים בעבור חלק מהאנשים ורבים רק מבקשים שזה ייגמר. בין דיונים משפטיים דרך מריבות, הסכמים ועלייה בהוצאות. במידה ויש לכם ילדים משותפים, ככל הנראה שתצטרכו לשמור על קשר גם בהמשך הדרך אז מומלץ לנסות לשמור על רוח טובה כמו כן גם על מצב הרוח מפני שלרוב, הלין הגירושין לא נגמר בשבועות בודדים.

מדוע כל כך קשה להתגרש?

ככל הנראה שהייתם בזוגיות זמן מה לפני החתונה וברגע הצעת הנישואין, הרגע שבו החלטתם שאתם עומדים לחיות ביחד עד לשארית חייכם היה רגע השיא של הקשר שלכם. היו לכם תקוות וציפיות כלפי בן או בת הזוג, הייתם שותפים להכל, מהחלטות קטנות עד לרגעים המשמעותיים ביותר ועכשיו, עכשיו אתם יוצאים לדרך חדשה ובהרבה מקרים זה לא קורה מסיבות טובות אלא מחוסר שביעות רצון מבן הזוג או מקשיים אחרים.

לצד דיונים אשר עשויים לקבוע את הסדרי ראיית הילדים ואת ההוצאות או ההכנסות שלכם למשך שנים רבות יכולות לעלות מחשבות כמו "למה זה מגיע לי?", "איך לא ראיתי את זה קודם?", "מה יהיה בהמשך?" ועוד כאשר יש במקרים האלו שתי אופציות עיקריות, לברוח או להתחיל בתהליך של התמודדות.

איך מנהלים הליך גירושים תקין?

קודם כל, חשוב שתבחרו באיזו דרך אתם בוחרים. בן או בת הזוג היו לצדכם ככל הנראה לזמן רב ובמידה ויש לכם ילדים משותפים, כנראה שלכל הפחות תשמעו עליהם בהמשך מהילדים. חשוב שתצליחו לנהל את הליך הגירושין בשלום, שהתהליך לא ירסק אתכם מבחינה נפשית וכלכלית וכדי לקחת תמיד את הצעד הנכון חשוב שקודם כל תדאגו לשקט הנפשי שלכם, כמה שאפשר.

בתקופה כזו מומלץ למצוא אדם שתוכלו לשתף אותו בחוויה שלכם. זה יכול להיות חבר, אח וגם מטפלים שונים. גם אם אתם עוברים את תהליך הגירושין באמצעות גישור, כדאי שיהיה לכם אדם שאתם יכולים לסמוך עליו ולשתף בקשיים ולעיתים גם לקבל עצות. כמו כן בסוף הגירושין הפוקוס כבר איננו על הזוגיות אלא חוזר אליכם במלואו. תשתדלו ללמוד מהקושי כמה שניתן, לעמוד על הרגליים ולהמשיך לפתחת את עצמכם מכל הבחינות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן