שלום הבית ופשרה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

משפחות רבות בישראל מוצאות את עצמם תחת קשיים בקיום היחסים בין בני המשפחה באופן יום יומי. הקשיים יכולים לבוא לידי ביטוי אל מול הילדים, הורים אך במקרים רבים ואלו שיכולים להוביל לפירוק המשפחה של ממש הינם קשיים בין בני הזוג. לפני הגירושין ישנה המלצה ויש שיגידו אפילו הוראה לנסות להגיע לשלום בית בכל מחיר ומאמץ. שלום בין הינו מונח המתאר מצב שבו היחסים בין בני הבית נוחים ומתקיימים ללא חיכוכים ומריבות, אך האם ניתן להגיע למצב כזה?

מתפשרים

מהותה של הפשרה הינו מעין וויתור. במקרים רבים ויתור מכל אחד מהצדדים יכול להוביל לשלום בית מפני שאם הוא מוותר על פעילות מסוימת ומאפשר להם לנקות את הבית ביחד בשישי, הדבר יכול לגרום לאשתו שבעלה עוזר בבית ולא משאיר אותה עם כל המטלות. כמו כן הדבר דורש לרוב וויתורים משני הצדדים ואפילו כמה וויתורים לכל אחד. הפשרה יכולה להחליט גם שישנן פעילויות שהינן מאושרות כמו ערב חברות בסלון, זמן איכות ייחודי ועוד.

רבים למען השלום

רבים יגידו שאין זוגיות או חיים משותפים טובים ללא קיום מריבות. על מנת שנוכל להגיע לפשרה, ישנו צורך ממשי במריבה או בסוג של מאבק. האחד עושה משהו שאיננו מקובל על האחר וצריך להתקיים דיון ושיח. על פי ההגדרה שלום בית הינו מצב שבו אין מריבות קשות אך במידה ובני זוג חווים מריבות מסוימות אין הדבר מעיד על בית במשבר כל עוד הם מצליחים להגיע לפשרות. מהסיבה שכאשר ישנו ריב זה לרוב מפני שאחד הצדדים לפחות עושה פעולה שאיננה מקובלת על השני ובמקרים רבים מדובר בפעולה שחוזרת על עצמה, אין דרך להגיע לשלום בית באופן מוחלט מבלי איזושהי פשרה.

הולכים למגשר

במידה ובני זוג חווים מריבות קשות ואינם מצליחים להגיע לפשרה, הם יכולים לפנות למגשר על מנת שזה יקשיב לשני הצדדים ויקיים עם שניהם דיון על מנת למצוא את הפשרה המתאימה לכל מקרה. מהסיבה שלבני הזוג אין מערכת יחסים עם המגשר טרם הפגישה, זה יכול לתפוס צד ניטרלי ולעזור להם להגיע לשלום בית.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן