כיצד ניתן להעלים אקנה? באיזה שלב בחיים הכי כדאי לטפל?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

פצעוני האקנה, הידועים גם בשם הפופולרי יותר- חצ'קונים, ידועים כמטרידים ביותר. הם מלווים אותנו החל מגיל ההתבגרות ויכולים להיות נוכחיים בחיינו לתמיד. הם יכולים להופיע על הפנים, בגב או אפילו על החזה, כאשר הטיפול בהם הוא לא תמיד נעים. בתחילת הדרך אנחנו מנסים לטפל בהם בעצמנו, "לפוצץ אותם". בדרך כלל שום דבר טוב לא יוצא מזה.

עם פצע האקנה כבר נטע שורשים, לפוצץ אותו באופן עצמאי עשוי להיות דבר כואב ביותר, שלא נדבר על הצלקת שמותיר כמו גם על המוגלה שיש לטפל בו לאחר ביצוע הפעולה.

עם כן- עדין לטפל בפצעי אקנה באופן מעט מקצועי יותר.

טיפולי אקנה בעתלית יכולים להתרחש במספר זירות- ניתן לטפל באקנה על ידי מריחת תכשירים שונים אותם קונים ברשתות הפארם. לרוב מורחים התכשירים הללו בשעות הלילה ומקווים לקום בבוקר ללא אותם פצעי אקנה מהוללים.

אצל חלק מהאנשים התכשירים הללו אכן עובדים, מייבשים את הפצע, מקטינים אותו עד שנעלם.

אך עם זאת, במידה ומדובר בפצעים עקשניים, או בהתרבות יתרה של הפצעים על כל העור, תכשירים אלו לא יעזרו במיוחד, בהתחשב בעובדה כי הם חיצוניים בלבד ולא מטפלים באקנה מהשורש שלהם.

אז אפשרות נוספת לטיפול באקנה בעתלית הוא טיפול בקוסמטיקה הרפואית.

הקוסמטיקה הרפואית מציעה מגוון רחב ביותר של טיפול באקנה בעתלית, למשל טיפולים בתכשירים שונים שחודרים את עור הפנים ומגיעים למספר שכבות מתחת, על מנת לטפל בצע האקנה מהשורש שלו, ובכך למנוע חזרתו באותו המיקום.

כמו כן, מטפלת קוסמטיקה רפואית בצלקות שעשויות להגרם בעור מהורדת אותם פצעי אקנה, ולמעשה מותירה עור חלק ללא כל צלקות או אדמומיות.

ביצוע טיפול אקנה בעתלית אצל מומחים יכול הסתיים במהירות, ביעילות ותוך חזרה מהירה מאוד לחיים נטולי פצעים.

בנוסף, טיפול נכון יכול למנוע מפצעי האקנה לשוב במהירות לעור הפנים או הגב שלנו, כאשר הטיפול העוקב יכול להתבצע לאחר מספר חודשים ארוכים.

חשוב לשמוע להוראות המרפאה לצורך שימוש הטיפול.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן