מה הוא אקנה? האם מוגדר כפצע? האם מחלת עור? וכיצד ניתן לטפל?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הם מופיעים כאשר אנו מתחילים לחוות את גיל ההתבגרות. פצעי האקנה הם למעשה סממן ממש בולט לתחילת גיל ההתבגרות, וזאת במקביל להתנהגות לא צפויה או ברורה.... פצעי האקנה נגרמים למעשה משינויים הורמונליים קיצוניים בגוף, כאשר הם יכולים להופיע בכלל הצורות- הם יכולים להופיע באופן מבודד על עור הפנים, הגב או החזה העליון, או שהם יכולים ממש לחסות את כל העור- מה שהופך להיות דבר מטריד במיוחד, שלא נדבר על לא נעים למגע, מציק ולעיתים מגרד.

פצעי האקנה אמנם מתחילים מגיל ההתבגרות, אך יכולים ללוות אותנו לאורך כל החיים. ישנם אנשים הסובלים מהם יותר וישנם פחות. הפצעים לרוב יופיעו במצבי לחץ (איזו כלה לא קמה ביום חתונתה וגילתה פצע אקנה גדול באמצע הפנים?!), או בזמן הריונות או לאחר לידות.

כיצד ניתן לטפל?

טיפולי אקנה בקיסריה יכולים להתבצע את הקוסמטיקאיות המסורתיות, שיבצעו למעשה טיפול פנים הכולל מריחת קרמים, הוצאת פצעי האקנה יחד עם השורשים שלהם, וכן טיפול המשכי בפנים על מנת למנוע אדמומיות או פצעים כתוצאה מהוצאת הפצעים.

הטיפול עשוי להיות מועיל בהנחה שלא מדובר בפנים המלאות באקנה.

טיפול אקנה בקיסריה יכול לבוא לידי ביטוי גם בשימוש בתכשירי סבון וקרמים שונים באופן ביתי, אותם ניתן לרכוש ברשתות הפארם.

כמו כן, במקרים קיצוניים, ניתן להגיע לרופא העור ולקבל מרשם של כדורים נגד פצעי האקנה, אך יש לזכור כי לרוב לכדורים אלו תופעות לוואי לא נעימות כלל.

פתרון נוסף שעשוי להיות לטיפולי אקנה בקיסריה יכול להיות בקוסמטיקה הרפואית, במרפאות האסתטיקה.

קוסמטיקה רפואית מציעה טיפולים חודרי עור, כמו למשל פילינג עמוק או שימוש בתכשירים הנכנסים למעמקי העור, וכך למעשה פותרים את הבעיה מהשורש שלה.

פצעי האקנה ייעלמו במלואם שכן מטופלים מהשורש שלהם, כאשר טיפול המשך יכול להיות טיפול לניקוי הצלקות שעשויות להגרם מפצעי האקנה.

יש לבצע את הטיפול אצל מומחים, על מנת שיתאימו את הטיפול הטוב ביותר עבור סוג פצע האקנה שלכם.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן