פרשת שופטים (אלול)

הפרשה החמישית בספר דברים הינה פרשת שופטים אשר עוסקת במצוות ודינים שונים.

מערכת משפט

בני ישראל צריכים להקים מערכת משפטית המכילה גם שופטים וגם שוטרים האמונים על ביצוע פיסקתם של השופטים. השופטים אמורים לשפוט בצד ואסור עליהם להכיר פנים או לקחת שוחד. בעת שבית המשפט המקומי לא מגיע להכרעה, הנידון צריך להגיע לבית הדין הגדול שבירושלים אשר החלטתו סופית. כמו כן התורה מורה על השופטים לציית לפסיקותיהם של החכמים בכל דור ודור. כאשר עדות יכולה להוביל לחיוב אדם בעונש או בכסף היא חייבת להימסר על שני עדים לפחות ובמידה והעדים נתפסו במתן עדות שקר (על ידי עדים נוספים אשר מעידים שהעדים שיקרו, לא היו במקום העבירה ועוד) עדי השקר יקבלו את העונש אותו הם ביקשו להטיל על האדם שהתברר שהינו חף מפשע.

עבודת אלילים

התורה אוסרת על בני ישראל בעבודת אלילים אשר הדבר כולל גם נטיעת עץ המכונה "עץ אשרה" אשר נחשב לעץ עבודת אלילים וכמובן גם הקמת מזבחות לאלילים. העונש על עבודת אלילים הינו מוות אך פסיקה זו יכולה להינתן רק לאחר חקירה מעמיקה. על בני ישראל לעבוד את השם באמת ובתמים ולהימנע מהיסחפות אחר עובדי האלילים הרבים אשר יושבים בארץ כנען כאשר אלו נוהגים בעבודות אלילים שונות.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המונגשים לאורחים בעלי מוגבלויות מקצועיים עם אדיבות ושירות אישי

ההמלכה

כאשר בני ישראל יושבים בארץ המובטחת, עליהם להמליך מלך. למלך ישראל אסור להתחתן עם הרבה נשים ואסור לו גם להחזיק רכוש וסוסים שאינו צריך. על המלך גם לכתוב ספר תורה מיוחד אשר הוא צריך לקרוא ולהיות אתו לכל אורך חייו על מנת שלא יחטא בגאווה ולא יתנתק ממצוות הבורא.

נביא אמת ונביא שקר

בעת שבני ישראל עמדו במעמד מתן תורה על הר סיני אלו אמרו שאם יוסיפו לשמוע את קול הבורא הם עלולים למות. מסיבה זו אלוקים בחר להקים נביאים מתוך בני ישראל שאלו אמורים למסור לעם את דבריו. בעת שקם נביא שקר האומר לעם נבואות שקר, הדין שלו יהיה דין מוות. בדיקת האמת של נביא הינה בדבר קיום נבואתו.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן