פרשת נשא סיוון

בפרשת השבוע הקודמת, כחל ממינוי הלויים לעבודה במשכן הורה אלוקים לספור את הזכרים בני גיל שלושים עד חמישים במשפחת קהת על מנת שישנעו את כלי הקודש. בפרשת נשא ממשיך המפקד וכך ההגברים הראויים לעבודה ממשפחת גרון הם האחראים ומשנעים את יריעות המשכן ובני משפחת מררי אחראים על שינוע קרשי המשכן. הראויים לעבודה ממשפחת מררי הינם במספר של 3,200, גרשון 2,630, קהת 2,750 ובסך הכל 8,580.

ציווי אלוקים

אלוקים מצווה את בני ישראל וכהכנה לשכינה האלוקית שתשרה, לשלוח מחוץ למחנה ישראל את הטמאים שביניהם כאשר אלו נחשבים למצורעים וזבים וטמאים. בני ישראל ממלאים את פקודתו במהרה. אדם אשר גזל וגם הכחיש את הגזלה, צריך להחזיר את הגזל בתוספת של 25 אחוז ולהביא קורבן מיוחד למקדש. במידה ובעל חודש באשתו שזו בוגדת בו עם אדם ספציפי, תחת תנאים מסוימים הוא יצטרך להביא אותה אל המשכן שם ימחקו פסוקים מהתורה במים. אם האישה בגדה המים יגרמו לה לחלות ולמות באופן מידי ואם לא היא תתעבר ותלד.

אדם אשר התנזר לא יכול לשתות יין ולאכול ענבים מכל סוג ועל צורותיהם השונות בתקופת הנזירות. במידה והאדם בתקופת הנזירות נטמא למת הוא צריך להביא קורבן מיוחד לכפרה. בסיומה של תקופת הנזירות או צריך להביא למשכן כבש, כבשה, איל ומנחה עשויה מצות. במשכן האדם יגלח את שערותיו.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המשתייכים לקבוצת מלונות היוקרה של ישראל עם אדיבות ושירות

מתנות וקורבנות הנשיאים

בעת חנוכת המשכן הביאו נשיאי השבטים השונים מתנה משותפת כאשר זו היא שש עגלות ו-12 בהמות לצורך רתימתם לעגלות. העגלות חולקו בין בני גרשון ובני מררי כאשר בני קהת לא קיבלו שום עגלה מפני שאלו נושאים את הכלים על כתפיהם. בעת הקמת המשכן הייתה שמחה גדולה ולכבוד אירוע זה הנשיאים הביאו קורבן מיוחד כאשר על פי הציווי של אלוקים, כל נשיא קיבל יום נפרד בו הקריב את הקורבן. כאשר משה היה מגיע לאוהל מועד, שמע משה את הקל של אלוקים מדבר אליו מעל הכפורת כאשר זו כמסופר בפרשה הינה התגלות של אלוקים למשה רבינו.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן