גברים כבר הבינו שקוסמטיקה היא לא תחום לנשים בלבד!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

בשנים האחרונות ניתן להבחין ביותר ויותר גברים, המקפידים על טיפוח עצמי. מעבר לתספורות או גילוח, גברים החלו להבין כי עליהם, בדיוק כמו נשים, לדאוג לעור הפנים והגוף שלהם. מאז שנות ה-80 המאוחרות, ניתן להבין במגמה בה קיימת בחברה השתחררות מהסטיגמה של פעולות נשים או פעולות של גברים. בדיוק כפי שניתן למצוא נשים העוסקות במקצועות "גבריים" כמו נהגות מונית, מדריכות ספורט או טייסות, ניתן להבחין בגברים העוסקים בטיפוח עצמי, ללא כל קבלת ביקורת כזו או אחרת.

במסגרת זו, התפתחו בשנים האחרונות מוצרי קוסמטיקה רבים לגבר, כך שבסופרים או בתי המרקחת ניתן להבחין בשמפו ומרכך לגבר, מוצרי שיער רבים המיועדים לגברים, כמו גם צבע לשיער, מסיכות פנים וכן מוצרים רבים המיועדים לעור הפנים של הגבר, במיוחד לאחר הגילוח.

גברים רבים החלו לשים לב לאסתטיקה, כך שניתן להבין אצל חלקם בזקן מעוצב, בפנים חלקות, בגבות מסודרות. חלקם אף "מעיזים" לעשות פן בשיער, או לצבוע אותו במידה והשיער הלבן מטריד אותם.

הדרישה לטיפוח העצמי לא מגיעה רק מצידו של הגבר. כיום, נשים רבות מצפות מהגברים שלצידן שיקפידו על טיפוח ואסתטיקה, בין אם מדובר במשהו בסיסי כמו הקפדה על גילוח ולבוש מוקפד, או בין אם מדובר על טיפוח נוסף.

כיום, במכוני טיפוח רבים ניתן למצוא גברים ונשים יחד, המגיעים באופן זוגי לצורך טיפול וטיפוח.

כמו כן, ניתן לראות שיותר ויותר גברים המקפידים על האסתטיקה הגופנית, מגיעים למכונים השונים על מנת לבצע פעולות כמו שיזוף מלאכותי או הורדת שיער בלייזר.

הידע לנראות נאותה מובילה לכך שגברים לעיתים הולכים לבצע טיפולים קומסטיים כמו הזרקות או טיפולי פילינג עמוקים, על מנת להחליק קמטים או לטפל בבעיות אקנה, אשר אצל גברים לעיתים חריפות יותר, בשל נטייתם להזיע יותר ובשל עור פנים עבה ומחוספס יותר לעומת זה של הנשים.

ניתן להבחין בשנים האחרונות במכוני קוסמטיקה שמעניקים טיפולי קוסמטיקה לנשים וטיפולי קוסמטיקה לגברים.

ניתן לסכם ולומר- קוסמטיקה- כבר איננה תחום נשי בלעדי!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן