פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

בעד פיקוח מחירים

רוב הסיבות מדוע אנשים תומכים בפיקוח מחירים הינן ברורות. כאשר מדובר בפיקוח מחירים על שוק הדיור לדוגמא, הרי שלדעת רבים מחירי הדיוק בארץ ישראל גבוהים בהרבה מהשווי האמתי של הנכסים ואלו מבקשים מהמדינה לקיים צעדים על מנת לקבוע מחיר מקסימלי להשכרת או קניית נכסים מסוג זה. כמו כן אנשים גם מבקשים שיהיה פיקוח מחירים על מוצרים שאינם נחשבים למוצרי יסוד אלא למוצרי רשות כמו מוצרי בריאות שונים מכיוון שציבור הצרכנים אליהם מיועדים המחירים אינם מצליחים להוריד את המחירים בעזרת כוחם הצרכני בלבד ומרגישים כלקוחות שבויים.

סיבה נוספת לתמוך בפיקוח מחירים הינה החוק למניעת תאום מחירים. כך למשל יכולות החברות הגדולות במשק לתאם את המחירים של מוצרים שונים ביניהן ולא לאפשר לציבור הרחב לקבל מחיר משתלם יותר בזכות שלילת האופציה וכך אף אחת מהחברות לא תאבד לקוחות אל המתחרים.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון צוות הקבלה במלונות בעלי ניסיון רב בחסות רשת המלונות שבה

נגד פיקוח מחירים

כלכלנים רבים סבורים שפיקוח המחירים מזיק לכלכלה וכמו כן גם לצרכנים. טיעון אחד של המתנגדים הינו שכאשר הממשלה תבטל את פיקוח המחירים או תעלה את המחיר הסופי המותר, החברות יקבלו למעשה אישור ממשלתי להעלות את המחירים. טיעון נוסף של המתנגדים לפיקוח מחירים על מוצרי יסוד בישראל הינו העובדה שבישראל פיקוח המחירים הינו כפול, מחיר היצרן והמשווק שניהם מפוקחים ולמעשה המתנגדים טוענים שבשוק חופשי המחירים יכלו לרדת אפילו יותר.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן