מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

על נפילותיו של הימין

ימין כלכלי ומדיני כאמור, הינו כזה שמטרתו לקדם שוק חופשי וליברלי וכמו כן לחזק את עוצמתה של ישראל ושליטתה באזורים השונים. כאמור, שני הצדדים מעוניינים בשקט בעבור התושבים אך הימין נוטה לעשות זאת יותר באמצעות שימוש בכוח. הימין ששלט במדינה בשנים האחרונות אכן נכנס לעזה כמה פעמים אף באופן כללי לא ראינו איזושהי פעולה קונקרטית כמו הכרעת החמאס ונראה שכל מבצע נועד לשמור על השקט לכמה שנים בלבד. מהצד הכלכלי ראינו אמנם שיפור בייצוא המדינה, עלייה באזרחים היוצאים לחו"ל וירידה באחוז האבטלה אך מחירי הנדל"ן זינקו ויוקר המחייה עלה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בריכות שחייה פרטיות עם נוף במלונות שמומחים בתחומם בחסות רשת

מפלותיו של השמאל

אמנם בשנים האחרונות לא ראינו את השמאל בשלטון אך אין ספק שהם השמיעו את כולם. מכיוון שמפלגת השלטון הינה הליכוד כבר לאורך שנים רבות, הם סיכלו ניסיונות של מפלגות הנוטות לכיוון השמאל יותר מהליכוד בפעמים רבות, האם זה היה לטובה? רק אתם תחליטו. כאשר היו הדיונים על הסכם הגרעין עם איראן ראינו את ראשי המפלגות נוטים לאפשר להסכם להתקיים בטענות שונות ובבחירה באסטרטגיות אחרות. כאשר מדובר בשמאל הכלכלי, הרי ששכר המינימום עלה ביותר מ-20% אחוזים בשנים האחרונות וזו בהחלט דאגה לחלשים אך כאשר מדובר ברצון של מפלגות מסוימות להעלות אותו בעוד 30% לאחר הבחירות, יש לבדוק ראשית האם הדבר לא יוביל להשלכות על הכלכלה כולה.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן