תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

נגד תחבורה ציבורית בשבת

מתנגדי תחבורה ציבורית בשבת כאמור, מתנגדים לכך מטעמים דתיים. הם לא מעוניינים שהשבת תחולל בין אם על ידי הנהגים וכמו כן על ידי יהודים אחרים. בנוסף, במידה ותהיה תחבורה ציבורית בשבת, סביר להניח שתתפתח תרבות בילוי ותרבות הפעילה רק בשבת אשר תהיה חסומה בעבור שומרי השבת ודבר זה יכול לגרום להפרדה כמו גם לפתות את שומרי השבת לחלל את השבת.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המונגשים לאורחים בעלי מוגבלויות מיומנים עם הדירוג וההמלצות הגבוהים

בעד תחבורה ציבורית בשבת

על פי הסקרים, רוב הישראלים בעד תחבורה ציבורית בשבת וזאת מכמה סיבות. אזרחים רבים במדינה גרים במרכזה של עיר סואנת ואין להם צורך ממשי בהחזקת רכב אם לא לצרכי השבת והם מרגישים שהחוק במדינה לא מותיר להם בריה. אזרחים רבים אחרים לא מחזיקים רכבים מפני שהם מסתדרים עם התחבורה הציבורית במהלך השבוע בצורה טובה ומבקשים מהמדינה לאפשר להם לנוע בחופשיות גם בימי המנוחה.

הטיעונים שניתן לשמוע מפי תומכי התחבורה הציבורית בימי שבת רבים ומגוונים. הם עונים לטיעון זיהום האוויר לדוגמא, עם הוכחות של צילומי זיהום של ישראל בשבת ומראים שהזיהום לא עולה מפני שבניגוד לאמצע השבוע בו יש רכבות ואוטובוסים, בשבת נוהרות מאות מכוניות לאורך היום. כאשר מדובר בטיעון השמירה על שכונות דתיות, הרי שהם מוכנים לוותר על תחבורה ציבורית באזורים מסוימים שכן בכל אופן ישנן שכונות אשר גם רכב פרטי לא יכול להיכנס אליהן בשבת ועוד.

לסיכום

האם לשמור על ייחודה של מדינת ישראל כמדינה שומרת שבת או לאפשר לאזרחים המעוניינים בכך לנוע בחופשיות הינה שאלה שככל הנראה נשמע עוד הרבה. לצד היתרונות הברורים לצד החילוני, נראה שגם האזרחים הדתיים עומדים בפני פגיעה באורח חייהם ועל כן, עד שלא תושג פשרה יש למצוא פתרונות אלטרנטיביים.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן