סרטים מומלצים לצפייה מחודשת

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הקולנוע התפתח במהירות וניתן לראות שככל שהזמן עובר ישנם יותר ויותר סרטים טובים לראות. יחד עם זאת, ישנן קלאסיקות וגם סרטים שכיכבו במסכים לתקופה קצרה שפשוט כדאי לחזור אליהם. בין עם בשביל ליהנות בצורה מחודשת או אפילו, בסרטים מסוימים בשביל להבין ולקבל תובנות חדשות שאפשר לקבל רק בצפייה שניה או שלישית.

אמריקן האני

באופן כללי, פעמים רבות סרטים אשר לוכדים את הדור החדש נעשים על ידי נציגיו ובני גיל דומה. בגיל 55 אנדראה ארנולד הצליחה להוכיח בעת שביימה את אחד הסרטים המדויקים שנעשו על בני דור המילניום שאפשר להבין, לדייק וגם לכבוש את הדור החדש גם כאשר אתה שייך לדור הקודם. הסרט אורך יותר משעתיים וחצי ועשוי בסגנון משוחרר לגמרי. בסרט ארנולד מציגה לנו את המסע של סטאר, האישה הצעירה אשר מכוונת לשום מקום ספציפי. אמנם בפן העלילתי לא קורה הרבה אך הוא מציג את הדור במדויק. סטאר מתחברת לחבורה של צעירים שמתפרנסים כסוכנים אשר מרמים על מנת להתפרנס.

רקוויאם לחלום

רקוויאם לחלום הוא סרט שהעריכה, הצילום ואפילו הפסקול שלו הצליחו להשפיע בצורה ניכרת על הקולנוע של ימינו. למעשה, ניתן לראות את הסרט שוב ושוב ולשים לב לעוד מאפיינים שאנחנו שמים לב אליהם בסרטים שיצאו אחריו. מעבר לאלמנטים אלו, מדובר בסרט שלא משאיר אף עין יבשה וזאת בכל צפייה, פעם ראשונה, שנייה ושלישית כאחד. כידוע, מדובר ביצירה קשה לצפייה המתייחסת להתמכרויות בצורה כנה המסתכלת בלבן של העיניים והיא איננה בוחלת בהתמכרות לסמים, לתרופות מרשם, למראה, כסף ולמעשה נוגעת כמעט בכל אדם.

המסע המופלא

יוצר הסרט, הייאו מיאזאקי פעיל בייצור סרטי אנימציה ביפן כבר עשרות שנים ולמעשה, סרטיו הופכים ללהיטי ענק פעם אחר פעם ביפן וכמו כן לסרטי קאלט ברחבי העולם. המסע המופלא היה הסרט המוצלח ביותר מבין סרטיו השונים. הסרט הסוריאליסטי הוא נעים לצפייה שנייה, מעורר מחשבה על היחסים של האדם עם הטבע ובעלי החיים תוך כדי כך שהסרט מלא במפלצות ורוחות ועשוי בשיטת אנימציה קלאסית.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן