סרטים בשחור לבן

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

בעבר סרטים צולמו בשחור לבן בלית ברירה וכאשר זה היה אפשרי נראה היה שהם עומדים להעלם מהעולם. היום ישנם סרטים שמצולמים בשחור לבן נראה שדווקא הם זוכים בצורה אוטומטית בהכרה כסרטים איכותיים.

עיר החטאים

אמנם עיר החטאים איננה בצבעי שחור לבן באופן מלא אך היא ראויה להיכנס לכתבה. הסרט מתאפיין בצבעי שחור, לבן ואפור ומכניס צבעים נוספים רק על מנת להדגיש דמויות מסוימות ולמעשה, עושה שימוש אומנותי ומיוחד בשחור לבן בצורה מעניינת בהחלט. רוברט רודריגז, יוצר "היו זמנים במקסיקו" התעלה על עצמו עם הסרט החדש אשר זוכה להיכנס לקטגוריית אחד מהסרטים האפלים והאלימים יותר שנראו על המסכים. הסרט לוקח את הצופים למסע מסחרר חושים אל תוך הצדדים האפלים של האדם. רובו המוחלט של הסרט מתרחש בסביבה עירונית המראה רחובות חשוכים, סיגריות ומועדונים וברים עלובים. היצירה הינה מלאה בפסימיות, פרנואידיות וזו חוקרת ואף מציגה לראווה את הצדדים החשוכים של האדם. בסרט ניתן לראות דמויות המבצעות פשעים חמורים ומציגה את הפושעים, המפלצות כדבר שבשגרה. בסרט כל דמות ואדם ברחובות העיר הוא עבריין בפוטנציה ואין אפשרות להפריד את המאפיה או פושעים יחידים מהאוכלוסייה הכללית כמו בסרטים אחרים בסגנון.

מכתב מאישה אלמונית

הסרט "מכתב לאישה אלמונית" נחשב ליצירת מופת קלאסית של מקס אופולוס אשר נוצר על פי נובלה של סטפן צוויג. הסרט התרחש בווינה של תחילת המאה הקודמת ונפרש על פני כ-20 שנה בעת שזה מציג את הסיפור של אישה שהקדישה את חייה לגבר אחד. עכשיו ב-"מכתב מאישה אלמונית" על ידי במאית צעירה ניתן לראות את הסיפור קורה בסין בשנות המלחמה. מדובר בביג'ינג של שנות הארבעים המאוחרות, כאשר גבר מגיע לביתו ומוצא מכתב. המכתב שנכתב על ידי אישה שאינו יודע את שמה המודיעה לו שהיא עומדת למות ובנוסף מספרת לו כמה היא אהבה אותו כשהייתה צעירה. היא מספרת לו שהיא גידלה את בנם לבדה לאחר רומנם הקצרה ומספרת לו שעכשיו בנם מת והיא איננה מעוניינת עוד להמשיך ולחיות. השחקנית הראשית בסרט הינה גם הבימאית.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן