ביקורת על הספר "21 סודות ששווים מיליון"

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הספר שנכתב על ידי סטפן ג' הארוויל הנחשב לאחד מגדולי היועצים העסקיים בארצות הברית איננו מבקש לגלות לנו מידע חדש שטרם נחשפנו אליו. למעשה, הוא מתעסק בעיקר ברעיונות ונושאים בהם אנשי התחום נוטים לזלזל.

כאשר מדובר באנשים מצליחים, נוכל לשאול את עצמנו מה הם יודע שאנחנו לא יודעים. כאשר מדובר במקצועות כמו זמרה או מקצועות אומנותיים שונים, הרי זה שחלקים נרחבים נגלים אל מול עינינו ולמעשה, נוכל להתחקות אחר פעולותיהם בקלות רבה יותר ונוכל להניח את הדעת בכך שנאמר שמדובר בכישרון אך במקצועות אחרים, לפעמים רב הנסתר על הגלוי. אנשי מכירות לדוגמא, ייתכן ושני אנשי מכירות ימכרו את אותו המוצר אך אחד מהם יסגור עשרות של עסקאות גדולות בכל חודש והשני סוגר עסקאות בודדות. בנושא זה מתעסק סטפן בספר.

גם אם אתם לא אנשי עסקים או מכירות

החברה של סטפן, "קריאייטיב-וונצ'רז", אפשרה לו לראות כבר אנשי עסקים מכל הסוגים. בין חברות שקורסות בגלל מכירות חלשות לבין חברות שהצליחו גם בזכות אנשי מכירות טובים. הספר נכתב לאחר שנה של מפגשים עם אנשי מקצוע בולטים בתחום.  בפתיחת הספר, סטפן מודיע סטפן מדוע קרא לו כך. אמנם הספר נועד לשפר אנשי מכירות אף הוא הוסיף לו את המילה "סוד" מפני שזה מגביר את מכירות הספר. בנוסף, על פי דעתם של אנשי מכירות רבים, כולם אנשי מכירות באיזשהו מקום. בין אם אתם צריכים למכור את עצמכם בראיון עבודה, אל מול חברה המספקת שירותים לצורך קבלת הנחה, בקשת העלאה ואפילו אל מול בן, בת הזוג והילדים. באיזשהו מקום נרצה לגרום למישהו לבצע פעולה כלשהי וזוהי בעצם מכירה.

הספר איננו מלמד דבר חדש ובכל זאת מחדש

כאמור, הספר לא מחדש באופן מיוחד וזה דווקא מה שמעניין בספר. בקריאה בספר ובמיוחד במידה ועברתם הכשרה במכירות או שאפילו רק קראתם מעט על אומנות השכנוע באינטרנט, ייתכן ותראו שהספר מדבר על נושאים טריוויאליים אך תוכלו לשים לב שאת הנקודות שהוא מעלה, לרוב לא נחווה אפילו בתור קונים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן