ביקורת על הספר "לס"

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

לס מספר על הפער שבין אידיאל למציאות, על כך שהתבגרות איננה רק תהליך שעוברים בגיל העשרה, על העבר וההווה, על הציפיות והאכזבות ולא פחות על כך שהפחדים הגדולים ביותר שלנו לא תמיד כל כך מפחידים.

הספר "לס" זכה פרס פוליצר ונכתב על ידי אנדרו שון גריר. הספר מציג במרכז דמות שאיננה מצליחה ממש להיות עצמה אך היא דמות מרתקת. ארתור לס בשנות הארבעים לחייו הינו סופר מבוגר, הומוסקסואל. לארתור לס מאהב צעיר אשר שולח לו הזמנה לחתונתו ולס החליט להתחמק מהחתונה וזה יוצא למסע עבודה ברחבי העולם כאשר הוא מנסה לברוח מעברו, מעתידו וכמו כן מההווה אך כמו שניכר בספר, הם מקיפים את הדמות מכל כיוון. נדמה שארתור עושה את הכל על מנת לא להופיע בחתונה מפני שזו מפחידה אותו יותר מלצאת בין יפן לבין ניו יורק. על פי המחבר, מכיוון שארתור פוחד מכל דבר, הכל קשה לו באותה המידה כך שלצאת למסע חובק עולם קשה באותה המידה כמו לקנות חפיסה.

לס מתבגר

מעבר לחתונה שמבעיתה את לס, גם העובדה שהוא נושק לגיל חמישים דוחקת אותו פנימה כמו כן גם לכל הכיוונים. במהלך הטיול, לס מגלה שהוא איננו באמת בחופשה, בטח שלא בחופשת כתיבה בה יוכל להוציא את הרומן החדש שלו "סוויפט" אלא הוא יוצא בעצם למסע טיפולי ללא מטפל. כאשר הגיע למרוקו, הוא נשאל על ידי מעריצה מה קורה עם הספר החדש שלו אשר נדחה על ידי ההוצאה לאור. באותו הרגע החל לגמגם והשיב לה שהוא אכן על גבר אמריקאי בגיל העמידה שמסתובב עם חרטות של גבר אמריקאי בגיל העמידה. בשיחה קצרה היא אומרת שקשה לרחם על אדם כזה. על לס בכל אופן, כל יותר לרחם מפני שהוא כה פגוע וחשוף ולא רק בגלל מלחמת וייטנאם או החיים עצמם.

לסיכום, מדובר על ספר שמספר על הפערים בין השאיפות למציאות, על התבגרות, בדידות, הווה ועבר, על הפחדים והמקומות בהם מתחבא היופי גם לפני שזה הפך ליופי באופן ממשי.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן