ביקורת על הספר "לס"

לס מספר על הפער שבין אידיאל למציאות, על כך שהתבגרות איננה רק תהליך שעוברים בגיל העשרה, על העבר וההווה, על הציפיות והאכזבות ולא פחות על כך שהפחדים הגדולים ביותר שלנו לא תמיד כל כך מפחידים.

הספר "לס" זכה פרס פוליצר ונכתב על ידי אנדרו שון גריר. הספר מציג במרכז דמות שאיננה מצליחה ממש להיות עצמה אך היא דמות מרתקת. ארתור לס בשנות הארבעים לחייו הינו סופר מבוגר, הומוסקסואל. לארתור לס מאהב צעיר אשר שולח לו הזמנה לחתונתו ולס החליט להתחמק מהחתונה וזה יוצא למסע עבודה ברחבי העולם כאשר הוא מנסה לברוח מעברו, מעתידו וכמו כן מההווה אך כמו שניכר בספר, הם מקיפים את הדמות מכל כיוון. נדמה שארתור עושה את הכל על מנת לא להופיע בחתונה מפני שזו מפחידה אותו יותר מלצאת בין יפן לבין ניו יורק. על פי המחבר, מכיוון שארתור פוחד מכל דבר, הכל קשה לו באותה המידה כך שלצאת למסע חובק עולם קשה באותה המידה כמו לקנות חפיסה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בתי מלון המובילים עם הביקורות והדירוגים הגבוהים באתרים שונים לחוויית אירוח אקסלוסיבית

לס מתבגר

מעבר לחתונה שמבעיתה את לס, גם העובדה שהוא נושק לגיל חמישים דוחקת אותו פנימה כמו כן גם לכל הכיוונים. במהלך הטיול, לס מגלה שהוא איננו באמת בחופשה, בטח שלא בחופשת כתיבה בה יוכל להוציא את הרומן החדש שלו "סוויפט" אלא הוא יוצא בעצם למסע טיפולי ללא מטפל. כאשר הגיע למרוקו, הוא נשאל על ידי מעריצה מה קורה עם הספר החדש שלו אשר נדחה על ידי ההוצאה לאור. באותו הרגע החל לגמגם והשיב לה שהוא אכן על גבר אמריקאי בגיל העמידה שמסתובב עם חרטות של גבר אמריקאי בגיל העמידה. בשיחה קצרה היא אומרת שקשה לרחם על אדם כזה. על לס בכל אופן, כל יותר לרחם מפני שהוא כה פגוע וחשוף ולא רק בגלל מלחמת וייטנאם או החיים עצמם.

לסיכום, מדובר על ספר שמספר על הפערים בין השאיפות למציאות, על התבגרות, בדידות, הווה ועבר, על הפחדים והמקומות בהם מתחבא היופי גם לפני שזה הפך ליופי באופן ממשי.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן