מספר דברים שלא ידעתם על ביובית:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מספר דברים שלא ידעתם על ביובית:

במידה ולא שמעתם עד כה על ביובית הנה לכם כמה סיבות להעריך את עצם קיומה:

א. ביובית היא למעשה משאית (ישנן גדולות שמשתמשים בהם חברות גדולות וישנן קטנות הנוסעות ככל כלי הרכב הנוסעות בכביש וסביר להניח שנפגוש בה בדרכים (רק אם זה לא בכבישים מהירים במיוחד). משאית- ביובית נושאת עמה ציוד מתקדם לבעיות אשר במערכות הביוב ומותקנת עליה מצלמה המיוחדת לצילום מערכת הביוב החשוכה מבפנים ובכך המצלמה מאתרת את מקור הבעיה באופן די מהיר מאדם שהיה נכנס לתוך המבוך הגדול של מערכת הביוב.

ב. המשאית נושאת עמה צינור מים עם שיטת שאיבה חזקה באופן מיוחד כדי שתנקה את הצינורות מהנוזלים המיותרים ומהפסולת שהצטברה ויצרה תקלות או פיצוצים.

ג. באמצעות ביובית ניתן לפתוח סתימות בצנרות ולנקות את קווי הביוב משומן, אדמה או הצפות ואף גם שאיבות בורות ספיגה. אז לכל עוברי האורח שיצא להם להריח את ריח הביוב- סביר להניח שלאחר זמן קצוב הוזמנה ביובית לאזור "המפגע" ששאבה וספגה את מי השופכין שהפריעו לשלוות המקום.

ד. את המשאית- ביובית מחזיקים רוב חברות האינסטלציה לאחר הכשרה וניסיון בתחום- כי היא לא קלה לשימוש. כמו כן, גם העיריות ברחבי ישראל, מוסדות ומפעלים גדולים משתמשים בשירותיה ויש לא מעט אנשים פרטיים הזקוקים לה במקרים של הצפות או תקלות בביוב ובצנרת.

ה. משאית- ביובית נמוכה במיוחד ולמרות היותה משאית, עדיין היא יכולה להיכנס למקומות נמוכים במיוחד או לחניונים ששם לעולם לא תראו משאיות חונות להנאתם.

ו. את המשאית- ביובית צריך להפעיל תחת רישיון ואישור של המשרד להגנת הסביבה וזה משום שביובית במקרי הצורך יכולה גם לשאוב מי שפכים רעילים, חומרים מסוכנים שיכולים להוות חשש ולגרום גם לזיהום הסביבה. אז לקבלנים שבנינו שמעוניינים להשתמש בביובית לצורכי שאיבת שפכים באזורים רחוקים- אל תשכחו את האישור.

ז. שמה ביובית לא רק משום שהיא מטפלת בבעיות במערכות הביוב השונות או הצנרות למיניהם, אלא היא יכולה לטפל בכל בעיית ניקוז שהיא, וכל מקום שיש צורך לשאוב ממנו כמויות מים נכבדות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן