סיפורי שכירות בתל אביב

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

בתל אביב גרים אנשים רבים המשכירים את הדירות וזאת מסיבות שונות. בעיר מתגוררים אנשים צעירים רבים בין אם סטודנטים או לא אשר אין ביכולתם לקנות דירה וכמו כן עקב העלויות הגבוהות לדירה בתל אביב נמצאים בה שוכרים רבים. על פי משכירים ושוכרים כאחד, בתל אביב ישנם הרבה סיפורים הקשורים בשכירות לספר שלא תוכלו לשמוע בשום מקום אחר.

הדירה המחולקת

שוכרת מספרת שבאמצע יום עבודה אחד, קיבלה טלפון מבעל הדירה בה היא הייתה גרה בלב תל אביב. השוכרת מספרת שבעל הדירה הודיע לה שהוא נמצא ברגעים אלו ממש בדירה שלה והוא מתחיל לשבור את הקירות. כשזו אמרה לו שהיא יוצאת מהעבודה ומגיעה עכשיו, בעל הדירה אמר שאין טעם מפני שעד שהיא תגיע כבר לא תהיה דירה.

הסיבה לשיחה הזו התחילה כמה חודשים לפני כן בהם הגיעה הודעה אל בעל הדירה מעיריית תל אביב שישנו חשד שהדירה חולקה באופן לא חוקי. במהלך החודשים הללו, השוכרת ידעה על החשד מהעירייה אך בעל הדירה הרגיע אותה וטען שמדובר בתהליך שלוקח זמן עד שאלו יצטרכו לעשות מעשה אך במהרה הגיעה התראה לפני ניתוק חשמל בנכס. באותם הרגעים בעל הדירה התחיל ללחוץ על השוכרים שיעזבו את הנכס באופן מידי על מנת שיוכל לבטל את החלוקה ולהימנע מהליכים נגדו. בימים אלו חששה השוכרת שבכל רגע יכולים לנתק אותה מהחשמל ובמשך זמן רב לא מצאה דירה חלופית. בסופו של דבר עברה השוכרת באופן מידי לדירה ובניגוד לחוזה מול בעל הדירה.

בעל הבית מכולבוטק

שוכר דירה בת"א מספר שכבר בעת שעבר לדירה החדשה העביר את החשבונות על שמו. כאשר החשבונות החלו להגיע, שם לב הדייר שמחייבים אותו בארנונה על דירה הגדולה מהדירה בה הוא גר פי שניים. בנוסף, השוכר היה גר בדירה במשך זמן לא מועט וחשבונות החשמל שלו היו קבועים. באופן מפתיע, לאחר כמה חודשים טובים בהם היה גר בדירה הוא החל לגור אצל חברה שלו ולא היה בבית רוב הזמן אך חשבונות החשמל היו זהים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן