לצאת מהעיר או להישאר?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

האם עדיף לגור בעיר בדירה שככל הנראה תהיה משמעותית יותר קטנה מדירה או בית שהיינו יכולים להשכיר במחיר דומה בפרברים? או שעדיף לצאת מהעיר ולעבור לגור באזור שקט יותר אך גם כנראה מרוחק יותר מהעבודה וממקומות בילוי וצריכה נוספים? הדילמה הזו מעסיקה רבים וכמו כן גם אנשים אשר גרים בעיר כבר במשך זמן לא מבוטל, מצד אחד יש משהו שקורץ לנו בפרברים אך מצד שני היציאה מהעיר כרוכה בוויתורים רבים.

יתרונות מגורים בעיר

במידה ואתם עובדים באותה העיר בה אתם גרים, הרי שכבר מדובר ביתרון הראשון. אנשים רבים בוחרים למקם את אזור מגוריהם כמה שיותר קרוב למקום העבודה ולהגיע אל העבודה ברגל או באופניים. הדבר יכול לאפשר למשפחות רבות למשל, להסתפק ברכב אחד בלבד וכך לחסוך במידה ניכרת בהוצאות הכרוכות באחזקת רכב נוסף. מעבר לכך, הקרבה לכל כך הרבה נותני שירותים שיש בעיר, בין אם מדובר במעבדת טלפונים, מוסכים ועוד יכולה להקל עלינו בחיי היום יום כאשר אדם שגר בכפר נאלץ להתניע את הרכב במיוחד בעבור שירותים אלו. במידה ואתם חובבי בילויים, הרי שהעיר טומנת בחובה יתרונות נוספים רבים עבורכם בין אם מדובר בבית הקולנוע, מסעדות או סרטים.

לצאת מהעיר? לא בכל מקום זה משתלם

בחישובים שנעשו כאשר חושבו עלויות החזקת שני רכבים ושכר דירה השונה בין תל אביב וערים וישובים מסביב נמצא שהעלויות בתחבורה בשילוב של שכר דירה משתנה אינן תמיד משתלמות וזה תלוי היכן גרים ועובדים. במידה ואתם עובדים בתל אביב ואתם מעוניינים לגור בנתניה ומודיעין בסופו של דבר תמצאו את עצמכם משלמים יותר (אך במידה ואתם זקוקים לבית גדול יותר משלושה, ארבעה חדרים ייתכן וזה ישתלם) אך במידה ותעברו לגור ברמת גן, הדבר יכול להשתלם לכם כלכלית באופן משמעותי. ערים נוספות בהן יכול להשתלם המעבר הינן פתח תקווה, ראשון לציון, חולון, בני ברק ועוד. כמו כן בישובים נוספים באזור. לסיכום, במידה והשאלה הינה כלכלית בלבד, הרי שיש לבחון את הצרכים שלכם באופן מדויק מבחינת דיור ותחבורה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן