הדברת טרמיטים- כיצד עושים? רק חברת הדברה מקצועית!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הדברת טרמיטים- כיצד עושים? רק חברת הדברה מקצועית

מה הם? מאיפה הם באים? ואיך לעזאזל נפטרים מהם?

הטרמיטים הם חרקים המצויים תחת ההגדרה המוכרת- מזיקים. הם בעלי חיים קטנטנים שדומים למעין שילוב של נמלה ומקק יחד. הם מעופפים, הם מגעילים ובעיקר עלולים להביא לשיבוש חיים משמעותי. נוכחותם אינה רצויה ובמקרים רבים הם הסיבה המרכזית להזמנתה של חברת הדברה לצורך פעולות ריסוס והרחקת מזיקים. הטרמיטים נוהגים להסתתר במקומות נסתרים, כמו: ארגזי מצעים, מרתפים, מאחורי ארונות ועוד. בינתיים הם מתרבים ומשגשגים ועד שכבר מבחינים בהם, מספרם הופך להיות גבוה במיוחד. במקרים רבים בני האדם יתקשו למצוא סימנים ברורים להימצאותם של מזיקים אלו, ואולם הם עדיין יצליחו לא רק לשהות בבית, אלא להתפשט בו בהדרגה.

בעיקרון, רוב הטרמיטים זקוקים אך לארבעה מרכיבים כדי לשרוד- למזון, לתנאי לחות אופטימליים, למחסה ( מפני מזג אוויר קיצוני- רוחות, גשמים, שמש) וכמובן לטמפרטורה מתאימה וקרירה. וכך, למעשה המסקנה המתבקשת היא אכן עגומה, רוב רובם של בתי המגורים מתאימים באופיים לדרישותיהם של הטרמיטים ולצרכיהם, ובהחלט כל בית מגורים הוא מקום פוטנציאלי מובהק להימצאותם של הטרמיטים בתנאי חיים אידיאליים ויעילים במיוחד עבורם.

מה הנזק הגדול של החיות המזעריות שנראות כל כך תמימות לעין?

הדברה – הבעיה הגדולה של בעלי חיים אלו הקרויים טרמיטים היא האוכל שלהם. מסתבר, שרוב פרטי המאכל שלהם עשויים להתבסס על עץ ומרכיביו. הם אוכלים צמחים, חלקי עץ חי, חלקי עץ יבש. לא די בכך, מסתבר, שהטרמיטים למרות גודל גופם הזעיר יחסית מסוגלים במו פיהם לקרוע ולתלוש חלקי מזון גדולים במיוחד ובכך לגרום נזק מהותי לחלקי העץ הללו. למה זה מפחיד ומסוכן? ובכן, הטרמיים ממשיכים לזלול עץ גם כאשר הוא מצוי בתוך הבית, הם עלולים בהחלט לגרום לנזק עצום כלכלי לרכוש. הם עלולים לזלול מדפים, רהיטים, ספרים וגם חלקי בית עצמו. אפילו את יסודות הבית. הטרמיטים חיים במקרים רבים בקבוצות של פריטים רבים, כך שדווקא בגלל מספרם הרב מאוד הם יכולים לבנות מנהרות תת קרקעיות ובאמצעותם להגיע ליסודות מבנה ולכרסם אותו. על מנת להישמר חלילה מפגיעה אנושה כזאת למבנה הבית או לרהיטיו ולפריטי המצויים בו- חובה להזמין חברת הדברה מוסמכת לצורך טיפול יעיל ומהיר במיוחד להרחקת הטרמיטים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן